پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان یزد:

ثبت نام دانش‌آموزان متأهل در آموزشگاه روزانه منع قانونی ندارد


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان یزد گفت: آئین نامه اجرائی ثبت نام دانش آموزان، از دانش آموزان متاهل به شرط رعایت ضوابط قانونی در آموزشگاه روزانه ثبت نام به عمل می آید و هیچ منع قانونی دراین زمینه وجود ندارد.

به گزارش یزدامروز، محمود زارع معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا،  در خصوص ثبت نام و تحصیل دانش آموزان متاهل در مدارس روزانه گفت:  آئین نامه اجرائی ثبت نام دانش آموزان، از دانش آموزان متاهل به شرط رعایت ضوابط قانونی در آموزشگاه روزانه ثبت نام به عمل می آید و هیچ منع قانونی دراین زمینه وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: شایان ذکر است دانش آموز متاهل نیز موظف است ضوابط مندرج درآیین نامه را کاملا رعایت نموده و تشخیص این امر به عهده مدیر آموزشگاه است . مدیران که مشاهده گر واقعی رفتار دانش آموزان هستند درصورت مشاهده هرگونه مغایرت رفتاری دانش آموز با بهره گیری از شورای دبیران و سایر تشکل های قانونی موجود درمدرسه مغایرت رفتاری دانش آموزان را بررسی، اعلام نظر و اقدام خواهند کرد.

زارع تأکید کرد: دانش آموز و اولیای ولی درزمان ثبت نام ملزم به سپردن تعهد درخصوص رعایت موارد ذکر شده در آیین نامه می باشند و خوشبختانه هم اکنون جمعیت قابل توجهی از دانش آموزان متاهل استان با رعایت آیین نامه در مدارس روزانه به تحصیل مشغولند.

وی یادآور شد: بدیهی است دانش آموزانی که برخلاف آیین نامه در رفتار ، ظاهر و ... تغییراتی مشاهده شود می بایست از سایر فرصت‌های ادامه تحصیل ازجمله مدارس آموزش ازراه دور ، بزرگسالان و... استفاده نمایند.

معاون آموزشی مقطع متوسطه یکی از مدارس یزد نیز در خصوص گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه سن ازدواج بالا رفته است منع ثبت نام برای دانش آموزان متأهل در آموزشگاه‌های روزانه  وجود ندارد و با رعایت شرایطی که در آئین نامه ثبت نام دانش آموزان آمده ثبت نام به عمل می‌آید.

وی  با بیان اینکه  امسال دانش آموز متأهل جدید الورود نداشته‌ایم، ادامه داد: دانش‌آموزان متأهلی که در سال گذشته ثبت نام شدند را با توجه به شناختی که از آنها داشته ایم به تحصیل دراین مدرسه ادامه می‌دهند و هیچ مشکلی در این خصوص نداشتیم.

انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار