پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس در یزد:

جامعه هر لحظه نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد/منتظرفاجعه فرهنگی در جامعه باشید


مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه میثاق سپاه قدس با اشاره به دو فریضه امربه معروف و نهی از منکر گفت: متأسفانه شرایط جامعه به گونه‌ای شده که هر لحظه نیاز به امر به معروف و نهی ازمنکر دارد.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، همایش طلایه داران امربه معروف و نهی از منکر صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سبحانیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه میثاق سپاه قدس، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان، طالبی معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد، حجت الاسلام والمسلمین مدرسی امام جمعه حومه شرقی یزد و  اعضای شورای امربه معروف و نهی از منکر از سراسر استان در حسینیه ثارالله یزد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانیان در این مراسم با اشاره به دو فریضه امربه معروف و نهی از منکر گفت: متأسفانه  شرایط جامعه به گونه‌ای شده که هر لحظه نیاز به  امر به معروف و نهی ازمنکر دارد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  در سفر به خراسان شمالی در رابطه با سبک زندگی ادامه داد: غذا خوردن، راه فتن، لباس پوشیدن و تقریبا همه امورات ما نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه میثاق سپاه قدس با بیان اینکه فاجعه فرهنگی در جامعه در حال اتفاق افتادن است، گفت: بنا بر آماری که وجود دارد از چهار ازدواج یکی از آنها طلاق منجر می‌شود، 27 درصد از جوانان در خانه‌های مجردی زندگی می‌کنند و دختران اکنون بیشترین مراجعین برای زندگی در خانه‌های مجردی هستند و اینکه ایران دومین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتمین کشور در دنیاست که اینها وظیفه ما را برای امر به معروف و نهی از منکر سنگین‌تر می‌کند.

سبحانیان با بیان اینکه خداوند امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه می‌داند، تأکید کرد: خداوند در آیه 90 از سوره نحل می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ الْاحْسَانِ وَ إِيتَاءِ ذِى الْقُرْبىَ‏ وَ يَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَ الْمُنكَرِ وَ الْبَغْىِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُون‏» و امر به معروف و نهی از منکر را قبل از همه وظیفه خود می داند.

وی با بیان اینکه پیامبران نیز گروه دیگر ی هستند که خداوند ماموریت امر به معروف و نهی از منکر را به آنها داده است، ، ادامه داد: خداوند در قران در آیه 157سوره اعراف می فرماید: «اَلَّذینَ یَتَّبِعونَ الرَّسولَ النَّبِیَّ الاُمِّیَّ الَّذی یَجِدونَهُ مَکتوبًا عِندَهُم فِی التَّورةِ والاِنجیلِ یَأمُرُهُم بِالمَعروفِ و یَنههُم عَنِ المُنکَرِ».

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه میثاق سپاه قدس با اشاره به آیاتی دیگر از قرآن کریم امربه معرف و نهی از منکر را وظیفه صالحان، نخبگان جامعه و توده مردم عنوان کرد  و گفت: متاسفانه خیلی از چیزها را دستورالعملی و بخشنامه‌ای کردند، این دستورالعمل‌ها کار را درست نمی کنند و موجب شعارزدگی هستند.

سبحانیان با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص   امر به معروف  و نهی از منکر  تصریح کرد: باید شیوه صحیح برای امر به معروف  و نهی از منکر به کار گرفته شود و برای انجام آن مرتکب منکر بزرگتری نشویم.

وی ادامه داد: امر به معروف ونهی ازمنکر باید همراه با محبت و به صورت تدریجی صورت  گیرد و آمر به معروف و ناهی از منکر نباید خود را بالاتر از فرد خطاکار ببیند و همین که به تدریج جامعه رو به اصلاح پیش برود، گام موثری برداشته شده است.  

گفتنی است در پایان این مراسم از چند تن از آمران به معروف و ناهیان از منکر تجلیل شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار