پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تازه‌های تدبیر: اتاق خبر نداریم!

جای خالی تدبیر برای خبرنگاران در محل ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات یزد/کاندیداهای انتخاباتی، ثبت نام ها را به نوعی با سیاست درب‌های نیمه باز انجام می‌دهند!


محل ثبت نام حوزه انتخابیه یزد، همزمان با آغاز ایام ثبت نام کاندیداهای انتخاباتی، ثبت نام ها را به نوعی با سیاست درب‌های نیمه باز انجام می‌دهد و از ورود خبرنگاران به این محل ممانعت می کند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، فرا رسیدن روزهای انتخابات رنگ و بوی مخصوص به خود را به شهرها، خصوصا حوزه های انتخابیه داده است که به طبع برای دولت ها و مدیران اجرایی شهرها نقطه ی عطف و آیینه ای تمام نما برای سنجش کفایت و قدرت مدیریتی محسوب می شود.

حوزه انتخابیه شهر یزد نیز با آغاز ایام ثبت نام انتخابات کاندیداها، در فرمانداری شهرستان یزد درب‌های خود را به روی داوطلبان گشوده و از واجدین شرایط برای مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری، ثبت نام به عمل می آورد؛ ثبت نامی که با رویه ای جالب انجام می شود.

محل ثبت نام حوزه انتخابیه یزد، ثبت نام‌ها کاندیداها را به نوعی با سیاست درب های نیمه باز انجام می دهد و از حضور خبرنگاران، البته به جز صدا و سیمای مرکز یزد جلوگیری می کند!

قطعا دست اندرکاران انتخابات سال های گذشته شوراهای شهر و روستا در جریان هستند که در دولت گذشته، در محل‌های ثبت نام حوزه‌های انتخابیه مکانی تحت عنوان اتاق خبر ایجاد شد و دراختیار خبرنگاران گذاشته شد، مکانی که از امکاناتی چون اینترنت رایگان و برق هم برخوردار بود! تا هرچند با نظارت، اخبار آخرین وضعیت ثبت نام انتخابات و نظر مسئولان مخابره شود. 

اما این در حالی است که اکنون نه تنها تدبیری برای این مسائل از سوی دولتی که خود را منادی آزادی و تدبیر می‌داند اندیشیده نشده است بلکه این حوزه انتخابیه  از استقرار خبرنگاران در مکان ثبت نام جلوگیری کرده و فقط صدا و سیمای مرکز یزد از این حق مسلم برخوردار است!


آخرین اخبار آخرین اخبار