پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیر جشنواره صنایع برتر یزد خبر داد

جشنواره صنایع برتر استان یزد با رویکرد اقتصاد مقاومتی آغاز به کار کرد


دبیر جشنواره صنایع برتر یزد گفت: جشنواره صنایع برتر استان یزد با رویکرد اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در کشور به همت بسیج مهندسین صنعت یزد برگزار می‌شود.

به گزارش یزدامــــــروزبه نقل از آوای اقتصاد، دبیر جشنواره صنایع برتر استان یزد در جمع اصحاب رسانه گفت: در نخستین جشنواره صنایع برتر استان یزد شرکت‌هایی که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اقدامات و دستاوردهایی داشته باشند بر اساس تمایل و اعلام خودشان مورد ارزیابی قرار گرفته و معرفی می‌شوند.

محمدرضا نوری زارچ با بیان این که نگاه اقتصاد مقاومتی نگاهی مبتنی بر رشد و توسعه است ادامه داد: در این جشنواره معرفی صنایع برتر بر اساس مدل‌های علمیِ ارزیابی در جهت بهبود عملکرد شرکت‌ها خواهد بود و هدف اصلی آن کمک به رشد و توسعه صنایع است و در واقع میزان پیشرفت آن‌ها سنجیده می‌شود.

وی اظهار داشت: مدل مورد استفاده برای ارزیابی صنایع دارای چهار عرصه متفاوت است که نخستین عرصه آن آموزش و توانمندسازی است که مستند از بندهای اول و پنجم سیاست های اقتصاد مقاومتی است. به عبارتی هر کدام از این عرصه‌ها بر اساس بندهای اقتصاد مقاومتی تدوین شده‌اند.

نوری در خصوص استقبال شرکت‌های مختلف برای شرکت در این جشنواره گفت: بسیاری از شرکت‌ها اقداماتی را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند که متمایل هستند این دستاوردها را به عرصه نمایش گذاشته و آن‌ها را به دیگران معرفی کنند این جشنواره و نمایشگاهی که در کنار آن برپا خواهد شد فرصتی برای معرفی توانمندی های این صنایع در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

وی ضمن بیان این که این جشنواره برای نخستین بار در سطح کشور برگذار می‌شود افزود: این جشنواره به همت بسیج مهندسین صنعت یزد از 22 الی 25 تیرماه در محل کارخانه جنوب با حضور صنایع فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد. افتتاح رسمی آن نیز ساعت 5 بعد از ظهر روز سه شنبه 22 تیرماه با حضور مسئولان استانی و کشوری خواهد بود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار