پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

صدابردار برجسته یزد:

جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد، جزء شادی های من بود


صدابردار شناخته شده یزد، در روزهای برگزاری دهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی همراه سایر هنرمندان در محل اکران فیلم ها حضور داشت. وی در خصوص احساسش نسبت به برگزاری این رویداد هنری در یزد گفت: برگزاری این رویداد جزء شادی های من است. شاید این از غرورم باشد اما همیشه می گویم کن چه چیزی دارد که یزد ندارد!!

به گزارش یزد رسا، طاهر پیشوایی صدابردار شناخته شده یزد، در روزهای برگزاری دهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی همراه سایر هنرمندان در محل اکران فیلم ها حضور داشت. وی در خصوص احساسش نسبت به برگزاری این رویداد هنری در یزد گفت: برگزاری این رویداد جزء شادی های من  است. شاید این از غرورم باشد اما همیشه می گویم کن چه چیزی دارد که یزد ندارد!!

پیشوایی افزود: شاید به علت اینکه خلی بابت زادگاهم یزد و شهرستان اردکان مدعی هستم. این باور من است که شهر من چیزی کم ندارد. من حس خیلی خوبی دارم و این به خاطر این است که من یزدی هستم و البته جشنواره هم به خوبی برگزاری شد. همیشه از دخترهای یزدی تعریف می کنند و حالا هم می توان گفت دخترهای یزد در برگزاری جشنواره هم خاص هستند.

این هنرمند یزدی تصریح کرد: رقیهتوکلی دبیر اجرایی جشنواره واقعا زحمت کشیده است و برای جشنواره تلاش کرد. امیدوارم این اتفاق با همین نگاه و جدیت سال های آینده هم برگزار شود. این جشنواره هم به برکت نام امام رضا (ع) و هم به واسطه نگاه درست مردم یزد که درست اندیش هستند، ماندگار خواهد بود.

وی در خصوص اینکه چقدر خود اهالی سینما باید کارهای اجرایی جشنواره را در دست بگیرند اذعان داشت: برای من مهم است که این جشنواره برگزار شود این جشنواره در یزد باشد به هر شکل و طریقی. سیستم دولتی یا خصوصی تفاوتی ندارد، اصل اجرای کار است.

پیشوایی گفت: نمی شود گفت جشنواره فیلم کوتاه رضوی فقط یک دستاورد دارد، زیرا ما جای دیگری این تجربه را نخواهیم داشت. دستاوردهای این جشنواره، چند جانبه است. وقتی ما با جوامع انسانی سرو کار داریم، می آموزیم این جشنواره هم با یک جامعه فیلمساز و اهل هنر در ارتباط خواهی بود. جدای از این همین که دوستان و همکارانت را می بینی خیلی لذت بخش است.

وی ادامه داد: خود من در این جشنواره دستیارانم را دیدم که خیلی خوشحال کننده بود حتی با هم در خصوص فیلم ها صحبت می کنیم و مشاوره می گیریم. دستیارانی که دوست دارم از آن ها یاد کنم آقایان سلمان، دهقان، عبدالحسینی، زیبا کلام، حمید نژاد، بهمنی، دهقانی زاده و اینجا دوست دارم بگویم هویت حسی و هنری من با نام آقای سعادتمند منگنه خورده.

این صدابردار برجسته یزدی عنوان کرد: من همیشه حسرت می خورم بابت عدم ظرافت و دقت نگاهم نسبت به هنر سینما در استان یزد. استان یزد پر است از حضور فرهیختگان و رویداد مهم.

وی گفت: خوبی فیلمسازی این است که شما می توانی فیلمت را به خارج از کشور ببری و فرهنگ، هنر، سنت و زیبایی های شهر خودت را به همه دنیا نشان دهی. فیلمسازی که این فضا را درک کند قطعا بهتر می تواند زیبایی بسازد. چون زندگی و فرهنگ ما زیبا و خاص است.

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار