پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


جشن تولد متفاوت یک دیکتاتور + تصاویر


دیکتاتور سرنگون شده مصر جشن تولد ۸۷ سالگی خود را در بیمارستان نظامی المعادی در قاهره جشن گرفت.

به گزارش یزدامــــــروز؛ دهها نفر از هواداران و حامیان «حسنی مبارک» دیکتاتور سابق مصر با تجمع در مقابل بیمارستان نظامی المعادی در قاهره تولد وی را جشن گرفتند.

 

دیکتاتور سرنگون شده مصر متولد ۴ مه ۱۹۲۸ است و روز گذشته ۸۷ ساله شد.

 

به همین مناسبت ده‌ها تن از هواداران وی در برابر بیماستان المعادی جمع شدند و حمایت و همبستگی خود را از دیکتاتور اعلام کردند.

 

حسنی مبارک که به همراه چند تن از اعضای خانواده‌اش در اتاق بیمارستان حضور داشت، برای لحظاتی از پنجره بیمارستان برای هواداراتش دست تکان داد.

 

دیکتاتور مخلوع مصر که مردم در انقلاب سال ۲۰۱۱ میلادی او را مجبور به کناره گیری از قدرت کردند، اکنون آزاد است به گونه‌ای که یکی از وکلایش گفته است که مبارک با خواست خودش در بیمارستان بستری است و به خاطر هیچ پرونده‌ای بازداشت نمی‌باشد؛ زیرا مدت زندان خود در ارتباط با پرونده موسوم به کاخ‌های ریاست جمهوری را گذرانده است.

 

دادگاه جنایی قاهره در ۲۹ نوامبر گذشته شکایت جنایی علیه مبارک درخصوص پرونده فساد مالی را به علت مشمول زمان شدن آن رد کرد؛ وی در پرونده صادرات گاز به فلسطین اشغالی تبرئه شد و بررسی شکایت جنایی علیه مبارک در پرونده قتل مردم معترض در انقلاب سال ۲۰۱۱ نیز ممنوع شد.

 

همه مهره‌ها و چهره‌های سر‌شناس رژیم مبارک که ملت مصر علیه آن‌ها قیام کردند، در چهارمین سالگرد انقلاب مردم، اکنون یا با تبرئه شده و یا با کفالت آزاد شده‌اند.

 

حسنی مبارک به تازگی در گفتگوی تلفنی با شبکه «صدی البلد»، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور کنونی مصر را فردی خردمند خواند و از مردم خواست از وی پشتیبانی کنند.

منبع: ابنا

 


آخرین اخبار آخرین اخبار