پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد: هنوز هم تقصیر احمدی نژاد است!

جناب استاندار! اگر چند روز متوالی در یزد اقامت داشتید تجمعات کارگران بیکار را می دیدید


استاندار یزد در نشست ستاد مدیریت و راهبردی اقتصاد مقاومتی استان باز هم ترجیح داد خود و کم کاری های دولت تدبیر را به گردن دولت سابق بیندازد و لذا اعلام کرد: بیش از 70 درصد واحدهای صنعتی استان قبل از سال 90 تعطیل شدند!

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ؛ این اظهارات استاندار در صورتی بیان می شود که دیگر کم تر کسی است به این بهانه دم دستی دولتی ها نخندد. مخصوصاً در یزدی که در سال ها و ماه های اخیر با تعطیلی واحدهای صنعتی متعدد رو برو بوده است. مخصوصاً یزدی که مردمش هر روز تجمع کارگران خود را در مقابل استانداری می بینند. مگر اینکه ادعا شود کارگران از سال 90 تا کنون متوجه تعطیلی کارخانه و قطع دست مزد خود نشده اند!
تعطیلی سها سرام یزد و تعویق ۶ماهه حقوق کارگران، تعویق چهار ماه حقوق کارگران فرش باستان، تعدیل نیرو و تعویق حقوق کارگران کاشی کویر یزد، تنها بخشی از تجمعاتی بود که در یک سال گذشته و نه قبل از سال 90 در یزد برگزار شد. افسوس که استاندار یا در یزد نبود که این تجمع ها را ببینند و یا اینکه ترجیح داد مثل بقیه کارکنان استانداری یزد حتی برای درد دل با کارگران مقابل استانداری هم از اتاق خود خارج نشود.
نبض کارخانه های نساجی آن هم در استانی که زمانی قطب نساجی بود اکنون کند می زند. کارخانه هایی که زمانی به آلمان هم صادرات داشتند اکنون افتان و خیزان روز گار می گذرانند. هر روز یکی از خط های تولیدی کارخانجات می خوابد و اگر توانی برایشان باقی مانده باشد با ضرب و زور دوباره قد راست می کنند.
کارخانه های کاشی و سرامیک استان که تعدادشان کم هم نیست و بسیاری از خانواده های یزدی را نان می دهند هم از رونق افتاده اند و محصولاتشان هر روز بیشتر از قبل روی هم انباشته می شوند. رکود کار را به جایی رساند که بیست و چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک هم لغو شد! نه در سال 90 بلکه در سال 95! البته این اتفاق چندان هم دور از انتظار نبود. همان زمان که مسکن مهر مزخرف خوانده شد (سال 92 آنهم توسط وزیر مسکن) می شد حدس زد صنایع وابسته هم  زمینگیر شوند.
تمام این کم و کاستی ها به کنار، جناب میر محمدی! مگر رئیس دولت تدبیر وعده حل صد روزه مشکلات را نداده بود؟ مگر قرار نبود با آمدن برجام همه مشکلات حتی آب خوردن مردم هم حل شود؟ مگر قرار نبود بعد از برجام مردم هر روز شاهد یک گشایش باشند؟! اصلاً اولین بار چه کسی اسم دولت یازدهم را دولت راستگویان گذاشت؟!
جناب میر محمدی! تا زمانی که با این دیدگاه جلو بروید و حاضر به قبول اشتباهات گذشته خود، که صنعت یزد را به قهقرا برد، نباشید، مطمئناً هیچ اقدام عملی هم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نخواهید داشت. هر چند با کارنامه ای که از خود به جا گذاشته اید اصلا بعید است در این یکسال باقی مانده بتوانید کار خاصی انجام دهید!
آقای استاندار! اگر واقعاً در ادعای خود صادق هستید، آمار تعطیلی تمامی واحدهای صنعتی چه قبل از سال 90 و چه در دولت تدبیر را منتشر کنید. هر چند به خاطر داریم از ابتدی فعالیتتان در یزد مسئولان دفتر شما قرار است ساعات حضورتان در استان را منتشر کنند!

محسن کمالی


آخرین اخبار آخرین اخبار