پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تذکر صریح آیت الله وافی به استاندار یزد؛

جناب استاندار! آیا شایسته است بجای سامان دادن به مشکلات به ترویج بی بند و باری بپردازیم؟/سکوت ائمه جمعه استان یزد جایز نیست


آیت الله ابوالقاسم وافی نماینده مردم استان یزد در خبرگان رهبری با ارسال نامه ای به استاندار یزد ضمن گلایه از سکوت مسئولان در برابر برخی تحرکات ضد ارزشی در استان یزد، سکوت ائمه جمعه استان را در برابر این هنجارشکنی ها جایز نمی دانست.

به گزارش یزد رسا، آیت الله ابوالقاسم وافی نماینده مجلس استان یزد در خبرگان رهبری با ارسال نامه ای به استاندار یزد ضمن گلایه از سکوت مسئولان در برابر برخی تحرکات ضد ارزشی در استان یزد، سکوت ائمه جمعه استان را در برابر این هنجارشکنی ها جایز نمی داند.

متن نامه به شرح زیر است: 

بسمه تعالی

قال الله تعالی: تَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ

برادر ارجمند جناب آقای میرمحمدی استاندار محترم استان دارالعباده یزد زاد الله توفیقه

چنانچه مستحضرید برخی از کارهای نامطلوب و برگزاری جلساتی به بهانه ایجاد سرگرمی و نشاط برای جوانان موجب گردیده، اقشار مذهبی و پایبند به ضوابط اخلاقی و در رأس آنان ائمه محترم جمعه و روحانیت متعهد و خدمتگزار را با نگرانی خاصی روبرو نماید که هرگاه تدبیر و درایت مسئولین نتواند این نگرانی را برطرف سازد چه بسا پیامدهای غیر منتظره ای داشته باشد که آسایش امنیت و وجاهت نظام اسلامی را زیر سؤال ببرد.

بردار گرامی ؛ جنابعالی بهتر می دانید وضع اقتصادی مردم به خاطر رکود و تورم با مشکل جدی مواجه است تعدادی از واحد های صنعتی تولیدی و کشاورزی استان به حالت نیمه تعطیل در آمده و جمعی از طبقه ضعیف از عمده حداقل معیشت محروم و زیر خط فقر به سر می برند.

 عدم نزول باران رحمت و نابسامانی مسئله آب روستاها را دچار مشکلات جدی کرده و به فکر مهاجرت به نقاط دیگری می باشند و راه به جایی نمی برند.

 بازاریان عفیف و آبرومند با روحیه  قناعت و صرفه جویی که دارند نمی توانند پاسخگویی مسائل روزمره زندگی خود باشند.

بیکاری نسل جوان و نداشتن حداقل امکانات برای تشکیل خانواده، وجدان همگان را پریشان کرده و به آستانه سقوطشان کشانده است.

فشارهای بین المللی با رهبری استکبار و سرکردگی امریکای جنایتکار اقتصاد و اخلاق ما را مایه دستبرد قرار داده است.

آیا در چنین شرایطی سزاوار است به جای دلجویی از مردم و دستگیری انان و سامان دادن به مشکلات به ترویج بی بند و باری بپردازیم؟

آیا شایسته است به جای تضرع در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی، توسل به اولیای الهی، تقویت مبانی اخلاق و جلب رضایت قطب عالم امکان امام زمان عج با برگزاری نشست های غیر مناسب و نا مشروع از نظر مراجع محترم تقلید و مقام معظم رهبری مدظله العالی احساسات مذهبی جامعه را خدشه دار نماییم؟

جناب اقای استاندار تقاضا دارم از برنامه ریزان مورد نظر سؤال کنید آیا محتوای جلسات کذایی مصداق تعاونِ بر و تقواست یا به پیدایش گناه و شکستن حدود خداوند می انجامد.

روحانیت وظیفه شناس و ائمه محترم جمعه برابر پیمانی که خداوند و نظام اسلامی از آنان گرفته حق ندارند در این موارد سکوت نمایند خط مشی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب به آنان اجازه نمی دهد در برابر هنچار شکنی ها بی تفاوت باشند.

امید است به تذکرات آنان پاسخ مثبت دهید و برای همیشه آبروی دارالعباده و دارالعلم را از گزند بی خیران نجات دهید انشا الله تعالی

 


آخرین اخبار آخرین اخبار