پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


جناب نماینده! یزد هم مدیر و مسئول دارد!


اگر نطق صباغیان در مجلس و درخواست از رئیس جمهور صرفاً ژست گرفتن در برابر افکار عمومی نیست، چرا وی از مسئولان یزدی که به آن ها نزدیک تر است و حرف شنوی بیشتری هم از وی دارند نمی خواهد تا فیش حقوقی خود را منتشر کنند؟

به گزارش یزدامروزبه نقل از عصر فرهنگ؛ محمدرضا صباغیان نماینده پنج شهرستان استان یزد در جلسه عمومی مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: رییس جمهور باید در خصوص ماجرای فیش های حقوقی باید از مردم عذرخواهی کند همچنین در کنار دیگر وزرا فیش حقوقی خود را منتشر کند.


وی ادامه داد: مشخص نشده است که مشکل از ضوابط و مقررات بوده است یا اینکه از قوانین سوءاستفاده شده است؛ اگر مشکل از قوانین و مقررات است پس چرا بعضی مدیران برکنار شدند و اگر مشکلات از مقررات نبوده است چرا بزرگتر از این مدیران برکنار نشده‌اند؟ وزرا چطور؟ آنها که ناظر بودند چطور؟ با آنها چه کسی باید رسیدگی کند؟ مجلس در قبال آنها چه کرده است؟


این اظهار نظر که به نوعی می توان آن را بازتاب خواست عمومی مردم دانست البته چندان هم برای صباغیان راحت نبود. چرا که بلافاصله بعد از این مطالبه گری حامیان دیروزش به وی تاختند که چرا به جای اینکه همچنان از دولت قبل شاکی باشد، لب به انتقاد از دولت حقوق دان گشوده است!


نطق صباغیان البته از جهت دیگری هم حائز اهمیت است. با بالاگرفتن رسوایی فیش های حقوقی و وام های کلان بی بهره یا بهره ناچیز درخواست انتشار فیش حقوقی مسئولین به یک مطالبه عمومی تبدیل شد. اما در استان یزد تنها یک مدیر آن هم رئیس اداره اوقاف تفت حاضر شد فیش حقوقی خود را در اختیار رسانه ها قرار دهد و مدیران دیگر ترجیح دادند در این زمینه سکوت کنند.


حال که نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور نشان داد جرات و جسارت به چالش کشیدن رئیس قوه مجریه و معاونان و وزرایش را دارد، چه خوب است که از استاندار، معاونین و مدیران یزدی هم بخواهد تا فیش های حقوقی خود را منتشر کرده و به مردم فرصت دهند تا در مورد تناسب عملکرد و درآمد آن ها قضاوت کنند.


انتشار فیش حقوقی توسط خود صباغیان علاوه بر اینکه می تواند آغازگر این حرکت باشد فرصت جنجال سازی از سوی کاسبان فیش های نجومی را هم می گیرد.
م. تفکری
 


آخرین اخبار آخرین اخبار