پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مشاور عالی فرماندهی قرارگاه قدس در یزد:

جوانان بی تجربه سعودی، عربستان را به سراشیبی سقوط سوق می دهند


مشاور عالی فرماندهی قرارگاه قدس در خصوص تحولات یمن گفت: امروز مقدرات عربستان به دست جوانان بی تجربه ای افتاده است که با سیاست ها و اقدامات اشتباه خود آل سعود را در سراشیبی سقوط قرار داده است و این بی تجربگی عربستان را به فنا مبدهد.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ مشاورعالی فرماندهی قرارگاه قدس در مصاحبه با عصر سیاست در خصوص تحولات یمن اظهار داشت: در منطقه ما سه کانال(تنگه) مهم وجود دارد که عبارتند از: تنگه هرمز، کانال سوئز و تنگه باب المندب که این سه تنگه یا کانال روزانه 18 میلیون بشکه نفت عبور می کند و تجارت جهانی نیز در این منطقه متمرکز است زیرا صنایع کشورهای جهان با همین نفت به کار خود ادامه می دهند.

 

سردار حشمت الله کریم پور افزود: از این 3 تنگه، تنگه باب المندب از اهمیت بالاتری برخوردار است زیرا حجم کالاهای وارداتی کشورها از این تنگه بوده و نفت صادراتی به کشورهای جهان نیز بیشتر از این تنگه صورت می گیرد.

 

وی گفت: عربستان که بزرگترین تولید کننده و تامین کننده نفت جهان است در گذشته به طور خاص بر یمن کنترل داشته است و می خواهد این کنترل را به هر طریقی حفظ کند و در این راستا نمی تواند استقلال طلبی و بیداری مردم یمن را تحمل کند و دست به تجاوز نظامی به یمن زده است.

 


کریم پور تاکید کرد: کشورهای دیگر به دنبال بهره گیری از انرژی های جایگزین و استخراج نفت در منطقه غیر از خاورمیانه هستند و عربستان برای برگرداندن آن ها به منطقه و عدم توجیه اقتصادی طرح نفتی در آن کشورها قیمت نفت را به شدت کاهش داده است و در کنار این اقدام برای تسلط هرچه بیشتر بر باب المندب و خاموش کردن موج بیداری اسلامی به یمن حمله کرده است.


وی گفت: امروز مقدرات عربستان به دست جوانان بی تجربه ای افتاده است که با سیاست ها و اقدامات اشتباه خود آل سعود را در سراشیبی سقوط قرار داده است و این بی تجربگی عربستان را به فنا می دهد.

 

وی با تمجید از مقاومت و صبر حساب شده مردم یمن اظهار داشت: مردم یمن درس درستی به عربستان خواهند داد و عربستان را از تجاوز پشیمان می کنند.

 

سردار کریم پور ادامه داد: مردم یمن با بیداری خود موجبات بیداری هرچه بیشتر جهان را فراهم خواهند کرد و امواج بیداری اسلامی مرتجعین منطقه را نابود می کند.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه قدس تصریح کرد: عربستان سعودی به تعسی از رژیم صهیونیستی به کشتار مردم یمن دست می زند و از کودک کشی ابایی ندارد.

 

 

وی در پایان تاکید کرد: ملت یمن با بیداری و انقلاب خود مسیر جدیدی را در جهت اعتلای کشور یمن در پیش خواهند گرفت و استقلال خود را که در گذشته زیر سایه سنگین سعودی ها بوده است را به دست خواهند آورد و عربستان نیز در این جنگ و تجاوز کاری از پیش نخواهد برد و تنها سقوط خود را با این اقدامات تسریع بخشیده است.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار