پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دانشجوی یزدی مطرح کرد

حال و هوای دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب


دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی از جمله افرادی هستند که هر ساله با رهبر انقلاب دیدار دارند. یکی از دانشجویان یزدی حاضر در این دیدار ها به تشریح حال و هوای این جلسات پرداخته است.

به گزارش یزد رسا؛ سینا بلالی مسئول بسیج دانشجویی یزد از جمله کسانی است که در دیدار سال گذشته رهبری حضور داشته است.

 


وی در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا؛ در توصیف حال و هوای این دیدار گفت: دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب حال وهوای خاص خودش را دارد. مخصوصا اگر دفعه اولی باشد که در بیت رهبری حضور پیدا می‌کنید، آن وقت است که بیت به معنای واقعی کلمه محل آرامش است و همه با هر سلیقه ای و دیدگاهی با اطرافیان خود در حال خوش و بش هستند و آماده‌اند که حضرت آقا در جمع آنها حاضر شود.
بلالی ادامه اد: در لحظه ورود رهبری به جمع دانشجویان، چد ثانیه ای سکوت همه جا را فرا می‌گیرد و سپس هیجان عجیبی به پا می‌شود و هر کس به گونه‌ای با اشک ریختن، صلوات فرستادن و سرود خواندن به حضرت آقا ابراز احساسات می‌کند و پس از اینکه ایشان آماده سخنرانی می‌شوندهمه سکوت می‌کنند و با جان دل اماده شنیدن بیانات ایشان هستند و تنها صدای نفس دانشجویان است که به گوش می‌رسد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد افزود: ابتدا دانشجویان هستند که دغدغه‌های خود را بی پرده و بدون رودربایستی با هیچ گروه و جناحی با حضرت آقا در میان می‌گذارد. چهره برخی مسئولان که در آن جمع حضور دارند نیز هنگام شنیدن شکوه و گلایه‌های دانشجویان دیدنی است.
وی گفت: بعد از اینکه صحبت‌های دانشجویان به پایان می رسد این بار نوبت آقاست که در کسوت پدری مهربان و دغدغه‌دار به شیوایی شروع به صحبت ‌کنند. ایشان در این دیدار خیلی از مباحث را واضح‌تر و روشن‌تراز قبل می‌فرمایند مثل سایر دیدارهایی که دارند در بیاناتشان خط قرمزهای تشکل‌های دانشجویی و همچنین بایدها و نبایدهای هر تشکل و نحوه فعایت آنها را بر ای همان سال و حتی برای همیشه مشخص می‌کنند و بعد از اقامه نماز با اقتدا به حضرت آقا، افطاری ساده در محضر رهبری برپا می‌شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در ادامه با تشریح وضعیت دانشگاه های کشور تصریح کرد: امروزه  دانشگاه وضعیت حساسی را تجربه می‌کند؛ وضعیتی که از بعد  فرهنگی  درگیر معضلاتی نظیر جشن‌های نا متعارف و وضعیت بد عفاف و حجاب و ولنگاری متولیان آن است.
وی با اشاره به جولان افراد مسئله‌دار در دانشگاه‌ها ادامه داد: دانشجوی ما باید بداند کارسیاسی کردن روش خود را داشته و با سیاست زدگی تفاوت فاحشی دارد. دانشجو نباید پیاده نظام جریان‌ها وگروه‌ها داخل وخارج ازکشور بشود
وی در پایان تاکید کرد: رسیدن به رشد علمی مطلوب نیازمند عمل به فرمایشات رهبر انقلاب و پرهیز از اقدامات سلیقه ای و سیاست زدگی است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار