پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل یزد:

حباب قیمت خودرو منطقی نیست و شکسته می‌شود


ضیائی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل استان یزد با اشاره به بازار راکد خودرو در استان، گفت: حباب قیمت خودرو منطقی نیست و شکسته می شود.

به گزارش یزد امروز، سید حسن ضیائی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل استان یزد با اشاره به بازار راکد خودرو در استان یزد، گفت: در حال حاضر خریدوفروش خودرو در استان یزد به شدت کاهش یافته و در چند روز اخیر نیز شاهد کاهش قیمت خودرو بودیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل استان یزد با بیان اینکه شرایط کنونی سبب شده که نه خریداری در بازار باشد و نه فروشنده، افزود: ریزش دلار در چند روز اخیر و تغییراتی که به وجود آمده باعث شده که خریدار منتظر کاهش قیمت باشد و فروشنده هم چون خودرو را با قیمت بالا خریداری کرده فعلاً تمایل به فروش آن ندارد.

وی اظهار داشت: خودرو امروزه دیگر خیلی کالای مصرفی نیست و به یک کالای تجاری تبدیل شده است که همین مسئله نیز سبب تغییرات در قیمت‌ها می‌شود.

ضیائی از دیگر دلایل راکدی خودرو را تعطیلی زودهنگام بنگاه‌های خودرو اعلام کرد و افزود: با توجه اینکه ستاد مقابله با کرونا اعلام کردند که اصناف از ساعت 15:30 به بعد برای سلامتی مردم باید تعطیل باشند، بنگاه‌های خودرو هم در این راستا همراه و همگام دیگر صنوف اقدام به تعطیلی در ساعت مقرر کرد و چون اکثر خریدوفروش خودرو در ساعات شب صورت می‌گیرد نهایتاً سبب کاهش تعداد معاملات در استان شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل استان یزد با بیان اینکه حباب خودرو بیشتر از دیگر اقلام و کالاها بود، گفت: اگر بخواهیم قیمت دلار 10 هزار تومان را با دلار 30 هزار تومانی مقایسه کنیم، طبیعتاً قیمت اتومبیل هم با این مقیاس به سه برابر افزایش می‌یافت، درحالی‌که برخی از خودروها در بازار تا 10 برابر قیمت افزایش پیدا کرده بود که اصلاً منطقی نبود.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد که حباب خودرو در ماه‌های آینده شکسته خواهد شد و به یک قیمت منطقی خواهد رسید.

عدم خرید خودرو علت اصلی کاهش قیمت آن

ضیائی عدم خرید خودرو توسط مردم را یکی از دلایلی اعلام کرد که می‌تواند سبب کاهش قیمت اتومبیل شود، گفت: اگر شرکت‌ها خودروها را به‌موقع به خریدار تحویل دهند و همچنین استقبالی از سوی مردم صورت نگیرد می‌تواند سبب کاهش قیمت خودرو شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل استان یزد افزود: در حال حاضر خودروهایی هستند که نزدیک به دو سال است که از سوی شرکت تولیدکننده تعهداتش به‌درستی انجام نگرفته و تأخیر تحویل دارد که وجود اینگونه مشکلات منطقی نیست.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار