پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

پشت پرده های تعطیلی شفا از زبان هیات امنا:

حتی سه روز هم نتوانستید روی حرف خود بمانید؟/ ماجرای استمداد از رهبر انقلاب/بهزیستی از ابتدا سر ناسازگاری داشت


فرضاً اداره بهزیستی به مکان مرکز شفا نیازمند بوده است، چرا مجوزهای مرکز شفا را تمدید نمی کند؟ برخی از مجوزهای شفا باید توسط بهزیستی صادر شود با این حال و با گذشت زمانی قریب به یک و نیم سال هنوز این مجوزها تمدید نشده است.

یزد امـــــروز؛ 31 خرداد  با پیگیری های عفتی، مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد مرکز شبکه فعالین ازدواج (شفا) تعطیل شد.


دکتر مهران فاطمی، رئیس هیات امنای شبکه فعالین ازدواج استان یزد (شفا)  در گفت و گو با خبرنگار عصر فرهنگ، با اشاره به تشکیل این مرکز در دولت سابق، اعلام کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر، بنای خود را بر همکاری و همدلی با دولت تدبیر گذاشتیم. در همین راستا جلساتی با تیم جدید بهزیستی، معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد. همچنین در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گزارش فعالیت های مرکز شفا تقدیم میرمحمدی استاندار یزد شد و وی بر حمایت از این مجموعه تاکید کرد. بنده حتی شخصا با استاندار صحبت کردم و ایشان بر تقویت شفا در استان تاکید داشت

 

وی، ادامه داد:. اما متاسفانه سازمان بهزیستی از همان ابتدا سر ناسازگاری داشت. بهزیستی از ابتدا اعلام کرد ما به این مکان نیاز داریم. فعالیت های سازمان بهزیستی کشور در دولت های هشتم و نهم بر هیچ کس پوشیده نیست و هیچ کس نمی تواند کیفیت و کمیت این فعالیت ها را کتمان کند. با این حال اداره کل بهزیستی در دولت قبل این محل را به ما اجاره داد. نمی گویم الان فعالیت اداره کل بهزیستی کمتر شده است اما قطعاً بیشتر هم نشده پس چرا تا این حد بر تصرف این ملک اصرار می ورزند؟ بهزیستی بدون تصرف این مکان هم می تواند خدماتی در حد دولت قبل ارائه کند، پس دلیل این کارها چیست؟

 

فاطمی اعلام کرد: فرضاً اداره بهزیستی به مکان مرکز شفا نیازمند بوده است، چرا مجوزهای مرکز شفا را تمدید نمی کند؟ برخی از مجوزهای شفا باید توسط بهزیستی صادر شود با این حال و با گذشت زمانی قریب به یک و نیم سال هنوز این مجوزها تمدید نشده است. اگر بر فرض محال پرونده ناقص بوده، باید به ما ارجاع می شد تا نواقص برطرف شود، چرا این کار صورت نگرفت؟

 

دکتر فاطمی، بیان داشت: سرانجام، بهزیستی برای تخلیه مرکز حکم قضائی گرفت. قصد هم داشتیم که مرکز را تخلیه کنیم ولی رایزنی هایی با استاندار صورت گرفت، حتی وی نامه ای برای حل مشکل به معاون سیاسی خود نوشت و قول های مساعدی گرفتیم ولی در کمال ناباوری این کار انجام شد.  5 شنبه جلسه ای با حضور طالبی معاون سیاسی امنیتی، نمایندگان بهزیستی، مجید جوادیان زاده مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و مدیر عامل شفا برگزار شد، خروجی این جلسه حل این مشکل بود. اما متاسفانه با گذشت سه روز از این جلسه روز یک شنبه مامورین نیروی انتظامی و کارکنان بهزیستی اقدام به تخلیه محل مذکور کردند.

 

رئیس هیات امنای شبکه فعالین ازدواج استان یزد، تاکید کرد: ما مجموعه ای مردمی هستیم که کارمان خدمت به مردم است و نمی گذاریم خدمت به مردم فراموش شود.  هر چند بهزیستی نیروهای ما را از مرکز بیرون راند ولی اکنون کادر شفا به احترام مخاطبین و دوستداران مرکز با استقرار در مقابل مرکز شفا در خیابان(!) مشغول پاسخگوئی به مراجعین هستند.

 

وی، عنوان کرد: ما نمی گوئیم بهزیستی کار غیرقانونی انجام داده است، حرف ما این است که این کار کارشناسی نشده بود. در دولت تدبیر که یکی از شعارهای آن حفظ سرمایه های اجتماعی و تشکل های مردم نهاد و سپردن تصدی گری به مردم است چرا چنین کاری صورت گرفت؟ بهزیستی با این مجموعه وسیع و شرح ماموریت گسترده با تعطیلی مجموعه شفا لطمات جبران ناپذیری به جوانان استان خواهد زد.

 

فاطمی گفت: بهزیستی می توانست نیاز خودش را از سایر اماکنی که اتفاقا بلا استفاده هم مانده است مرتفع کند و در عوض از این مجموعه به عنوان یک بازوی قدرتمند بهره ببرد.

 

دکتر فاطمی با بیان اینکه در همین مدت کوتاه اعتراض مخاطبین و خانواده ها بسیار وسیع بوده است، خاطر نشان کرد: با حمایت مردم و از طریق نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه سایر شهرستانها، دکتر جوکار نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس و سایر نمایندگان استان مشغول رایزنی و مکاتبه با مسئولین کشوری و استانی هستیم تا بهزیستی را وادار به پاسخ گوئی درباره این اقدام بکنیم.

 

وی در پایان با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب بر ترویج سبک زندگی اسلامی،  اعلام کرد: بزودی گزارشی از فعالیت های شفای یزد به دفتر مقام معظم رهبری ارسال می شود تا از این طریق علاوه بر اطلاع ایشان فریاد دادرسی و دادخواهی ما به رهبر انقلاب نیز برسد.

آخرین اخبار آخرین اخبار