پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جلسات یک سویه در دانشگاه یزد بالاخره به بار نشست!

حجاب برتر، توسط اصلاح طلبان دانشگاه یزد لگدمال شد


اجتماع افراطیون در دانشگاه یزد جز حمله به صدا و سیما، توهین به حجاب و حمله به اجتماع عظیم زائران اباعبدالله(ع) حاصلی نداشت.

به گزارش یزدامروزبه نقل از عصر فرهنگ؛ شب گذشته در جمع اندک دانشجویان دانشگاه یزد که به سختی 30 نفر می‌شود آن‌ها را تخمین زد، فاضل میبدی به نقش جامعه عقلانی و احساسی وانتظارش از دانشجویان برای تحقیق و استدلال پرداخت و از جمع دانشجویان خواست تا مسئله‌ای را بدون استدلال نپذیرند، او گفت اسلام یک دین عقلانی است و می‌توان با عقل بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی را در اسلام به اثبات رساند.

 


وی که عازم تهران بود اصرار داشت تا ساعت 8 جلسه را به پایان برساند، و برخلاف بسیاری از برنامه‌ها سخنران از ساعت 6:30 در محل مراسم حاضر شده بود، جالب آن‌که مجری مراسم از تسلط خوبی برخوردار نبود تا آنجاکه فاضل میبدی را معرفی نکرد.
بعد از آن‌که فاضل میبدی انتقادات خود را از فضای موجود مطرح کرد و گفت دانشجویان نباید مانند عام مردم رفتار کنند و شعارزده شوند و متاسفانه شعار جای شعور را گرفته است، به سوالات چند تن از دانشجویان پرداخت، یکی از دانشجویان با انتقاد از سخنان میبدی آن‌ها را خلاف شرع دانست که فاضل میبدی توضیح داد، اسلام دو بخش عبادی و سیاسی، اجتماعی دارد سخنان من ناظر به بخش سیاسی، اجتماعی است که باید مسائل را با دید عقلانی و استدلال پذیرفت، که البته دانشجو از سخنان فاضل میبدی قانع نشد.
در پایان یکی از اعضای تشکل توسعه و اعتدال دانشگاه یزد با اشاره به سخنان فاضل میبدی که گفته بود، 20 دقیقه اخبار را به مرز مهران و شعارهای مردم می‌گذرانند در صدا و سیما و از مسائل مهم غافل اند، در زمان اصلاحات هم رهبری همان روزی سخنرانی می‌کرد که رئیس جمهور وقت سخنرانی می‌کرد و صدا و سیما سخنرانی رئیس جمهور را به حاشیه می‌برد امروز نیز با روحانی همین کار را می‌کنند، این صدا و سیما قطعا ملی نیست، این دانشجو با توهین آشکار به حجاب، گفت: اگر حجاب را به زور بر سر زن این جامعه بکنند، می‌شود لچک و این‌که دائما چادر را تبلیغ می‌کنند اگر بدون عقلانیت باشد می‌شود پالان! که این سخن وی صدای همه را در آورد.

یکی از دختران به وی شدیدا اعتراض کرد و خواهان عذرخواهی وی شد که فاضل میبدی با کلمه استغفرالله و عذرخواهی از جانب وی قصد آرام کردن جلسه را داشت، فاضل میبدی با انتقاد از سخنان تند این دانشجو لازمه آزادی را بیان سخنان متکثر دانست و گفت: نظر هر کسی برایش محترم است و نباید به آن توهین کرد.
گفتنی است جلساتی که با حضور اصلاح طلبان استان برگزار می‌شود با استقبال کمی رو به رو شده که به نظر می‌رسد زنگ خطر برای اصلاح طلبان استان را به صدا در آورده است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار