پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول نمایندگی بعثه رهبری در سازمان حج زیارت استان یزد:

حج امسال منتفی است/کارشکنی های عربستان ناشی از به راه انداختن جنگ نیاتی در برابر جمهوری اسلامی


مسئول نمایندگی بعثه رهبری در سازمان حج زیارت استان یزد گفت:حکومت آل سعود برای آنکه در افکار عمومی خودی نشان بدهد در مقابل جمهوری اسلامی دست به جنگ نیابتی زده است.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج زیارت استان یزد در مصاحبه با یزد امروز؛ در خصوص علت کارشکنی‌های دولت سعودی درزمینهٔ اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی گفت: به علت گسترش دامنه انقلاب اسلامی ایران و حضور قدرتمند جمهوری اسلامی در منطقه و قدرت جذب نظریه انقلاب سبب شده تا انقلاب اسلامی طرفدارانی بی‌شماری پیدا کند و از جایگاه مهم و تأثیرگذار برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام سید حسن میر رحیمی  اضافه کرد: عربستان سعودی برای آن‌که جای پایی برای خود در منطقه ایجاد کند به مستکبران عالم متوسل شده و آنان نیز برای پیگیری اهداف خود دولت سعودی را آلت دست کرده و به همین جهت امروز شاهد یک خودزنی آشکار از طرف عربستان در مجامع بین‌المللی هستیم

وی اضافه کرد: حکومت آل سعود از یکسو با حمایت‌های مالی خود از گروه‌های تروریستی و از دیگر سو تجاوز آشکار به بحرین و شکست‌های پی‌درپی نشان داده که در یک باتلاق عمیق گیر افتاده و راه خلاصی از آن را ندارد فلذا برای آنکه در افکار عمومی خودی نشان بدهد در مقابل جمهوری اسلامی دست به جنگ نیابتی زده است.

میر رحیمی کارشکنی‌ها و بدعهدی‌های دولت سعودی را ناشی از شیطنت‌های آمریکائی‌ها و کاملاً سیاسی دانست و افزود: البته سعودی‌ها به‌خوبی می‌دانند که آمریکائی‌ها مثل گذشته از آنان حمایت نخواهند کرد اما برای ابراز قدرت در برابر افکار عمومی مانع از حضور حجاج ایرانی در فریضه حج می‌شوند.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج زیارت استان با تأکید براین نکته که مسئله حج امسال منتفی شده است درباره برنامه سازمان حج و زیارت برای حج سال‌های آتی گفت: البته مسئولان ما در تلاش هستند با گفتگو و از طریق روش‌های دیپلماتیک برای سال آینده دو سهمیه از دولت عربستان اخذ کنند که یکی سهمیه همان سال و دیگری سهمیه امسال که از کشورمان تضییع‌شده است تا از این طریق بتوان حقوق پایمال‌شده حجاج امسال را احیا کرد.

میر رحیمی در پایان به حجاجی که قرار بود امسال به سفر حج مشرف شوند توصیه کرد صبور باشند و بدانند که نصرت الهی درراه بوده و پیروزی از آن مردان وزنان صالح و پرهیزگار است.


آخرین اخبار آخرین اخبار