پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس شورای شهر یزد:

حذف کلمه «شهید» از تابلو معابر شهری اقدامی مذموم است/ همه ما مدیون خون شهدا هستیم


غلامعلی سفید حذف کلمه مقدس «شهید» از تابلو معابر و خیابان ها را اقدامی ناپسند و مذموم خواند و گفت: استفاده از کلمه «شهید» در جامعه تداعی کننده یاد و خاطره انان بوده و سبب می شود تا فرهنگ شهادت همچنان در جامعه جاری و ساری باشد.

 به گزارش یزدامروز؛ غلامعلی سفید در مصاحبه با یزدآوا؛ حذف کلمه مقدس «شهید» از تابلو معابر و خیابان ها را اقدامی ناپسند و مذموم خواند و گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و وظیفه داریم به عناوین مختلف یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگه داریم.

رئیس شورای شهر یزد اضافه کرد: استفاده از کلمه «شهید» در جامعه تداعی کننده یاد و خاطره انان بوده و سبب می شود تا فرهنگ شهادت همچنان در جامعه جاری و ساری باشد.

سفید در خصوص حذف کلمه «شهید» از برخی تابلوهای سطح شهر یزد هم گفت: ازتابلوی هیج معبر،کوچه و خیابانی کلمه شهید حذف نشده و اگر کسی حتی یک مورد سراغ دارد به ما اطلاع بدهد اما در خصوص تابلوهای راهنما که در معابر نصب شده این کلمه از ابتدا محذوف بوده و ارتباطی به دوره پنجم هم ندارد اما با این حال علی رغم بار مالی زیاد به احترام شهدا  تصمیم گرفتیم موضوع بررسی شده و تابلوهایی که نیاز به اصلاح  دارند تعویض شوند.

وی در واکنش به اقدام شورای شهر تهران در حذف کلمه «شهید» از تابلو معابر این شهر نیز اظهار داشت: بنده در این زمینه اطلاع دقیقی ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم.

گفتنی است چندی قبل کلمه «شهید» به بهانه های واهی و خنده دار از برخی تابلوهای معابر برخی شهرهای کشور از جمله شهر تهران حذف شده بود که جوانان انقلابی در یک اقدام آتش به اختیار مجددا این کلمه مقدس را بر روی تابلوها نصب کردند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار