پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:

حرف بدون سند درباره «پول کثیف» جز تشویش اذهان عمومی نیست/ وزیر کشور مستندات خود را فوری ارائه دهد


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: این گونه سخن گفتن که بدون ارائه اسناد و مدارک باشد صحیح نیست و موجب تشویش اذهان عمومی می شود و وزیر محترم کشور باید هرچه سریعتر اسناد مورد ادعای خویش را ارائه دهد تا موضوع پیگیری شود.

به گزارش یزد امـــــروز؛عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با عصر سیاست، با اشاره به سخنان وزیر کشور در خصوص پول های کثیف اظهار داشت: وزیر کشور این موضوع را مطرح کرده است و باید پاسخ گوی اظهارات خود باشد و با اسناد و مدارک این موضوع را ثابت کند.

 

دکتر محمد صالح جوکار افزود: قوه قضائیه باید به عنوان مدعی العموم وارد موضوع شود وصحت و سقم این سخنان را مورد بررسی قرار دهد زیرا این سخنان دارای اهمیت است و پیامد هایی را در جامعه دارد و موجب تشویش اذهان عمومی می شود.

 

بدون سند و مدرک حرف زدن چیزی جز تشویش اذهان عمومی نیست/وزیر کشور مستندات خود را سریعا ارئه دهد

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: این گونه سخن گفتن که بدون ارائه اسناد و مدارک باشد صحیح نیست و موجب تشویش اذهان عمومی می شود و وزیر محترم کشور باید هرچه سریعتر اسناد مورد ادعای خویش را ارائه دهد تا موضوع پیگیری شود.

 

وی تاکید کرد: اگر وزیر کشور اسنادی را دارد به نمایندگان مجلس و قوه قضائیه ارئه کند تا مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت صحت مجرمین مورد پیگرد قرار گرفته و روزنه های ورود پول های کثیف به انتخابات گرفته شود.

 

جوکار تصریح کرد: این موضوع که صاحبان قدرت و ثروت در صدد نفوذ در انتخابات هستند را رد نمی کنم ولی اظهارات بدون سند و مدرک که موجب نگاه بد مردم به انتخابات می شود را نباید مطرح کرد.

 


وی گفت: شورای نگهبان به عنوان ناظر بر انتخابات باید بر این موضوع اشراف کامل دارد و اجازه نمی دهد که این پول های به اصطلاح کثیف به مسیر انخابات ورود پیدا کند و بر همین اساس باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و در صورت صحت با عوامل آن به شدت مقابله شود و در صورت عدم صحت با ادعا کنندگان آن به دلیل تشویش اذهان عمومی برخورد شود.

 

عزم جدی مجلس در پیگیری موضوع پول های کثیف

جوکار از عزم جدی مجلس شورای اسلامی برای پیگیری این موضوع خبر داد و گفت: وزیر کشور باید در اسرع وقت مستندات خود را در اختیار نمایندگان مجلس قرار دهد تا نمایندگان به عنوان خدام مردم هرچه سریعتر در جهت رفع یا حل این موضوع اقدام کرده و نتیجه را به آگاهی مردم برسانند.

 

وی در خصوص روند مذاکرات هسته ای گفت: آمریکائی ها قصد دارند با مطرح کردن برخی موضوعات روند مذاکرات را پیچیده کنند تا از این طریق در مذاکرات بر ایران فشار آورند.

 

نقد را به نسیه نمی دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها در گفته های خود صداقت ندارند و در هر موضوعی در صدد حقه و نیرنگ هستند تاکید کرد: ایران زمانی به تعهدات خود عمل خواهد کرد که طرف مقابل نیز به تعهدات خود پایبند باشد و ما اقدامات یک جانبه برای اعتماد سازی و سپس لغو تحریم ها را نمی پذیریم و اگر قرار است توافقی بشود باید کلیه تحریم ها یکجا بر داشته شود.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به ضرورت گرفتن تضمین های قوی از 5+1 گفت: ما نقد نمی دهیم که نسیه بگیریم.

 


جوکار تصریح کرد: اگر قرار بر تعلیق تحریم ها باشد ما نیز اقداماتی را انجام نخوهیم داد که توان هسته ای ما برگشت ناپذیر باشد بلکه ما اقدامات متناسب با آمریکایی ها را انجام می دهیم.

 

وی با بیان اینکه در توافق جامع باید خطوط قرمز نظام رعایت شود گفت: ما اقداماتی را که باعث شود توان هسته ای ما برگشت ناپذیر باشد را انجام نمی دهیم بلکه خطوط قرمز ما باید رعایت شود و موضوع تحقیق و توسعه باید در توافق جامع مورد توجه قرار گیرد.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد توافق جامع احتمالی در راستای منافع ملی باشد و از زحمات و سرمایه های ملت حراست شود.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار