پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

پرویز فتاح در یزد:

حرکت جهادی و سرعت عمل بالا؛لازمه کار درکمیته امداد/خدمت به محرومان شوخی بردارنیست/کمبته امداد حق دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی را ندارد


رئیس کمیته امداد کشورحرکت جهادی و سرعت عمل بالا را لازمه کاردرکمیته امداد برشمرد و اضافه کرد:اگر در رسیدگی به محرومان سرعت عمل نداشته باشیم مدد جوی ما از دست می رود.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ رئییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در مراسم معارفه مدیرکل جدید این نهاد در استان یزد گفت: آمارها حاکی از بالا بودن سطح خدمات در کمیته امداد یزد نسبت به کل کشور دارد اما به نظر من حتی این جایگاه نیز درشان مردم یزد که شهری عالم پرور و مذهبی است نیست.

 پرویز فتاح با اشاره به  فرمایشات  رهبرمعظم انقلاب و تغییر هیئت امناء وابلاغ اساسنامه جدید این نهاد گفت: تمام تصمیمات رهبر معظم انقلاب حکیمانه بوده و باید با خودبیاندیشیم که چه اتفاقی افتاده که چنین تصمیمی از سوی معظم له گرفته شده است.

فتاح با بیان این مطلب که رسیدگی به نیازمندان در جامعه اسلامی برعهده ولی امر مسلمین است ادامه داد: حضرت امام خامنه ای  یک ماموریت خطیر را به خانواده بزرگ کمیته امداد محول کردند وآن رسیدگی صحیح به نیازمندان و محرومان جامعه است و اگر در انجام این ماموریت کوتاهی صورت گیرد ایشان با هیچ کس شوخی نخواهند داشت چرا که در قرآن هم  تاکید شده که خدمت به محرومان یعنی فقیر، یتیم و محروم شوخی بردارنیست.

رئییس کمیته امداد کشوردر بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی به دنبال نقشه راه ونسخه درمان درد محرومان هستند درحالی که نسخه را باید خود ما برای مددجو تجویز کنیم وزمانی این نسخه درمان کننده است که مددکاران به مانند یک پزشک حاذق عمل کنند.

وی تاکید کرد: انجام ماموریت کمیته امداد باید با روحیه مومنانه بوده تا در مددجویان اثرگذار باشد چرا که وقتی عملکرد مومنانه شد نتیجه آن تکریم مددجو حتی بدون کوچکترین هزینه است.

فتاح با اشاره به ایام رحلت نبی مکرم اسلام گفت: همه ما پیرواین  شخصیت بی نظیر جهان هستیم که به واسطه خلق زیبایش هرکس با وی معاشرت می کرد به اسلام روی می آورد و زندگی آن حضرت باید سرمشق و سرلوحه ما باشد

منتخب مقام معظم رهبری درکمیته امداد امام خمینی (ره) مهمترین تحول دراین نهاد را اصلاح رفتار وخودسازی معنوی دانست و اظهار داشت: محرومان جامعه خود کوهی از مشکلات را به دوش می کشند و ما نباید به گونه ای رفتار کنیم که به درد آن ها بیفزاییم .

وی حرکت جهادی و سرعت عمل بالا را لازمه کاردر کمیته امداد برشمرد و اضافه کرد:اگر در رسیدگی به محرومان سرعت عمل نداشته باشیم مدد جوی ما از دست می رود وبنده از همه همکارانم  درخواست دارم همان کمک های کوچک و ناچیز را هم به موقع و با سرعت بالا به مددجویان ارائه کنید.

فتاح تاکید کرد: باید وحدت رویه در سرلوحه کار این نهاد قرار گیرد و همگی بسیجی وار عمل کنند.

مسئول کمیته امداد کشورخطاب به همکاران یزدی خود گفت:  باید در کشور برتر باشید و رتبه اول را در خدمت رسانی به خود اختصاص دهید واین تنها رتبه ای است که شایسته مردمان دیار قنات و قنوت و قناعت است.

وی با تاکید برضرورت حضور روحانیت در کمیته امداد خاطر نشان ساخت: باید تفکر حوزوی در این نهاد جاری شده و مشاوره های مددکاران هم بر اساس علوم اسلامی و دینی استوار باشد .

فتاح با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و شورای اسلامی اذعان  داشت: کمبته امداد حق دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی را ندارد چرا که افتخار این نهاد این است که در سایه چتر ولایت فقیه قرار دارد و بنابراین نیاری به هیچ گونه چتر حمایتی دیگری ندارد.

وزیر سابق نیروافزود: البته استاندار محترم یزد در این مدت مسئولیت خود همکاری لازم را با ما داشته اند اما ایشان تفکرات خود را داشته و ما هم تفکرات خود راداریم ومن مطئنم پس از این نیز مدیران استان و به ویژه جناب میرمحمدی همکاری شایسته را خواهند داشت.

فتاح در پایان ابراز امیدواری کرد: کمیته امداد همه توان خود را در راستای خدمت خالصانه به محرومان جامعه  به کار بندد و موجبات رضایت قلبی رهبرمعظم انقلاب و مددجویان این نهاد را فراهم آورد.


آخرین اخبار آخرین اخبار