پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:

حضور بیش از 227 هزار دانش‌آموز یزدی در کلاس‌های درس


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از ورود 227 هزار و 140 دانش‌آموز یزدی به مدارس استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ احمد شیرزاد صبح امروز در مراسم جشن آغاز سال تحصیلی و نواخته شدن زنگ سرشماری نفوس و مسکن 95 در مدرسه ابوالفضل 3 اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید 227 هزار و 140 دانش‌آموز وارد مدارس استان یزد شده‌اند.

وی عنوان کرد: دانش‌آموزان استان یزد امسال در 9 هزار و 327 کلاس درس و هزار و 928 مدرسه تحصیل خواهند کرد.

شیرزاد همچنین از فعالیت 14 هزار فرهنگی در امر تعلیم و تربیت فرزندان و آینده‌سازان این کشور در استان یزد خبر داد و بیان کرد: آغاز سال تحصیلی، آغاز تلاش و کوششی مضاعف برای رسیدن به قله‌های موفقیت علم و تحصیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین با اشاره به اینکه امسال نیز بر اساس اعلام سازمان سنجش، استان یزد برای بیست و سومین سال متوالی رتبه نخست را در کنکور سراسری از آن خود کرد، این موفقیت را به دانش‌آموزان یزدی، معلمان و والدین دانش‌آموزان تبریک گفت.

وی یادآور شد: البته موفقیت‌های دانش‌آموزان تنها به حوزه تحصیل خلاصه نمی‌شوند و این دانش‌آموزان در مسابقات و المپیادهای مختلف ورزشی، مهارتی، قرآنی و ... نیز همواره دارای رتبه‌های برتر بوده‌اند که امیدواریم این موفقیت‌ها استمرار یابد.

به گزارش فارس، در این مراسم استاندار یزد از سالاری، خیر مدرسه سازی که تاکنون مدارس ابوالفضل 1، ابوالفضل 2 و ابوالفضل 3 همچنین آموزشگاه حضرت رقیه (س) را در شهر یزد احداث کرده است، تجلیل شد.

در این مراسم همچنین زنگ سرشماری نفوس و مسکن 95 نواخته شد و استاندار یزد به عنوان نخستین فرد در استان، اطلاعات و آمار خود را در این طرح ثبت کرد.

نظیر این مراسم در مدراس سراسر استان یزد با حضور فرمانداران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان یزد برگزار شد.

استان یزد بالغ بر یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت دارند که 227 هزار نفر از آنان را جمعیت دانش‌آموزی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار