پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاد حوزه و دانشگاه هشدار داد

حضور دست‌های پشت پرده در «کمپین انصراف از حج»/راه اندازی کمپین «تحریم حج» یک اقدام شیطانی است


حجت الاسلام بشکانی با تأکید بر اینکه راه اندازی کمپین تحریم حج یک اقدام شیطانی است و دست‌های حساب‌شده‌ای در کار است، خاطرنشان کرد: در پی فاجعه منا فضای حزن و اندوه در کشور حاکم شده است،اماجایگاه احساس، اندیشه، عقل، فطرت و غیره مشخص است و مردم نباید از روی احساسات تصمیمی بگیرند که به زودی فروکش خواهد کرد.

به گزارش یزدامــــروز، اخیرا خبری از تشکیل  کمپینی با عنوان انصراف از مشرف شدن به خانه خدا در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در این خصوص حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی استاد حوزه و دانشگاه در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا گفت: این کمپین و اقداماتی که برای انصراف از حج صورت می‌گیرد بسیار نادرست و بی ربط است، می‌توان حج مستحبی را تحریم کرد ولی حج واجب را اگر از نظر شرعی راه باز شد، نمی‌توان از آن انصراف داد.

وی با بیان اینکه این کار شیطانی است، تصریح کرد: کسانی که این کار را انجام می‌دهند ندانسته و یا از روی برنامه‌ریزی است تا اعتقادات مردم را کمرنگ کنند و انصراف از حج واجب مانند ترک نماز واجب است.

امام جمعه شاهدیه با بیان اینکه اقدام عمدی یا سهوی عربستان در فاجعه منا دلیلی بر تعطیلی حکم خدا نیست، افزود: تنها زمانی این امکان دارد که برای مثال جمهوری اسامی رفتن به حج را ناامن تشخیص دهد و اعلام کند به دلیل ناامنی اعزام به حج ممکن نیست و نه به این دلیل که در حادثه ای تعدادی از ایرانیان کشته شوند.

حجت الاسلام بشکانی با تأکید بر اینکه راه اندازی کمپین تحریم حج یک اقدام شیطانی است و دست‌های حساب‌شده‌ای در کار است، خاطرنشان کرد: در پی فاجعه منا  فضای حزن و اندوه در کشور حاکم شده است،اماجایگاه احساس، اندیشه، عقل، فطرت و غیره مشخص است و مردم نباید از روی احساسات تصمیمی بگیرند که به زودی فروکش خواهد کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رفتن به حج بر هر مسلمان مستطیع واجب است، یادآور شد: البته دولت باید پیگیر فاجعه منا باشد و سوء مدیریت و بی کفایتی آل سعود در اداره حج را به همگان یادآوری کند و سازمان ها و کشورهای اسلامی نیز باید در این خصوص تدبیر جدی بیندیشند تا عربستان متعهد شود که چنین فجایعی تکرار نشود.


آخرین اخبار آخرین اخبار