پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری در نمازجمعه این هفته یزد مطرح کرد

حفظ اصول دینی منافاتی با پیشرفت علمی ندارد/لزوم توجه والدین به فرزندان


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مردم ایران و نخبگان برجسته این کشور نشان دادند که حفظ اصول دینی و معنویات و عبادت خداوند متعال، منافاتی با پیشرفت های علمی ندارد.

به گزارش یزدامـــــــروز، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی اظهار کرد: ما در کشورمان برنامه داریم اما در عمل سهل انگار هستیم، باید با نیروها و ظرفیت های درونی کشور خودکفایی درونی را نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه ما احتیاجی به امریکا و امثال ان نداریم، تصریح کرد: با قدرت و اراده مردم به همه چیز دست پیدا می کنیم همانگونه که به کارهای بزرگی چون دست یابی به  انرژی هسته‌ای و فرستادن موجود زنده به فضا را انجام دادیم، ما نباید خود را متوقف کنیم باید تلاش کنیم تا احتیاجی به رفع تحریم‌ها نداشته باشیم.

امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر حفظ اصول دینی و اعتقادی یادآور شد: غربی‌ها القا می‌کنند که باید برای پیشرفت از اعتقادات خود کم بگذاریم، در حالی که اینگونه نیست و برای رسیدن به عزت و کمال باید در همه حال به مبانی دینی و الهی خود پایبند باشیم همانگونه ;i امام(ره) نماز شب می خواند و عبادات واعتقادات خود پایبند بود و به کارهای بزرگی دست زد.

آیت الله ناصری با اشاره به سالروز شهادت شهدای هفتم تیر و شهادت یکی از نمایندگان استان چهار محال بختیاری در این روز، مقدم استاندار این استان در جمع نمازگزاران یزدی را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد این حضور و همدلی و یکپارچگی ادامه داشته باشد و در خصوص مسئله آب استان تبادل نظر بین دو استاندار یزد و چهار محال بختیاری صورت گیرد.

وی با گرامیداشت روز قوه قضائیه و شهادت شهید بهشتی افزود: شهید بهشتی از شهدای هفتم تیر و مبارزی مجاهد و آگاه بود که در راه خدمتگزاری به اسلام شهید شد و کسی است که اما(ره) درباره اش فرمودند بهشتی یک بار از کسی پیش من گله نکرد.

امام جمعه یزد با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه(س) ادامه داد: این بانوی بزرگور بزرگترین خدمت را به اسلام کرد  و تمام دارایی خود را در راه اسلام داد و در سختی‌ها همواره همراه پیامبر(ص) بود.

ناصری همچنین با اشاره به سالروز شهادت شهید صدوقی(ره) عنوان کرد: شهید صدوقی در راه دین و نگهداری از اسلام عمر خود را سپری کرد و این بالاترین سعادتی است که انسان به آن دست پیدا می‌کند.

وی با اشاره روز مبارزه با مواد مخدر گفت: همه بالاخص پدر و مادرها باید با عزم جدی به فرزندان خود توجه داشته باشند تا جامعه‌ای  امن داشته باشیم و جوانان به دام مواد مخدر نیفتند.


آخرین اخبار آخرین اخبار