پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام مدرسی:

حفظ داعش و تامین امنیت رژیم صیهونیستی از مهمترین اهداف تجاوز به یمن است/نهضت بیداری اسلامی،گرداب هولناک غرب


امام جمعه بخش مرکزی یزد مهمترین هدف استکبار، صیهونیست ها و دولت دست نشانده سعودی را از تجاوزبه یمن ، حفظ داعش و گسترده کردن مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی دانست و اضافه کرد: حضور داعش در منطقه جهت از بین بردن نیروهای اصیل اسلامی و تامین امنیت رژیم صیهونیستی است.

خطیب جمعه بخش مرکزی یزد در مصاحبه با یزد امــــروز؛ درخصوص دیدگاه مردم منطقه نسبت به دولت عربستان درماجرای یمن وتشابه عملکرد با رژیم صیهونیستی در جنگ غزه گفت: حمله نظامی به یمن از ابعاد مختلف قابل بررسی است که اولین آن سابقه کشور و ملت یمن در آزادی خواهی و اسلام گرایی است.

 

حجت الاسلام مدرسی مهمترین هدف استکبار، صیهونیست ها و دولت دست نشانده سعودی را از تجاوزبه یمن ، حفظ داعش و گسترده کردن مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی دانست و اضافه کرد:  حضور داعش در منطقه  جهت از بین بردن نیروهای اصیل اسلامی و تامین امنیت رژیم صیهونیستی است. 

 

مدرس برجسته حوزه علمیه یزد جلو گیری از تحقق انقلاب در بین مردم یمن و به موازات آن دیگر کشورهای اسلامی منطقه از جمله بحرین را دومین دلیل تجاوز به خاک این کشورعنوان کرد و افزود: امروزه نهضت بیداری اسلامی،اختلافات را بین مسلمانان در منطقه از بین برده و به گردابی هولناک برای استکبار وعلی الخصوص رژیم غاصب صیهونیستی تبدیل شده است.


وی تصریح کرد:  تمام تلاش استکباراین است که نهضت بیداری اسلامی در جریانات درونی خود منحرف شده و نتواند مسیر واقعی خود را طی نمایدچرا که  قدرت بیداری اسلامی در منطقه به حدی است که برخی پایان حکومت آل سعود را ممکن دانسته  و به تبع آن بساط ظلم و جور در کشورهای مسلمان دیکتاتوری در حال برچیده شدن است.

 

حجت الاسلام مدرسی همچمین در خصوص تشکیل ائتلاف سعودی صیهونیستی در منطقه اظهار داشت: شکی نیست که همگرایی آل سعود و منافع صیهونیست ها وهمدستی آنها در عرصه های مختلف نظامی در تجاوز به یمن احساس خطری است که حکومت عربستان و اسرائیلی ها درمنطقه  دارند.

 

وی تشکیل ملت یمن را از جمعیت  کثیرشافعی وزیدی ها وهمچنین ایجاد اتحاد در بین قبایل مختلف یمنی توسط  قبیله حوثیها که بزرگترین قبیله  از نظر جایگاه اخلاقی، سیاسی و علمی محسوب می شود را عمده ترین دلیلی ناکامی عربستان در یمن برشمرد.


امام جمعه بخش مرکزی در خصوص راه  حل بحران یمن نیز تاکید کرد: آتش بس ، رسیدن کمکهای مردمی، گفت و گوهای داخلی و تشکیل حکومت مردمی به دست ملت این کشور، مهمترین راه حل کنونی بحران یمن می باشد.آخرین اخبار آخرین اخبار