محتوا محتوا

رئیس شورای اسلامی شهر یزد:


سفید بهترین راه‌حل در شرایط کنونی را حفظ وحدت و انسجام در بین مردم و مسئولان دانست و ابراز داشت: در این شرایط همه مسئولان نظام باید دست در دست یکدیگر گذاشته و نسبت به پاسخگویی به مطالبات مردم فکری عاجل بیندیشند و برای رفع دغدغه آنان تلاش کنند.

به گزارش یزدامروز؛ رئیس شورای اسلامی شهر یزد در مصاحبه با یزد آوا؛ در خصوص اتفاقات اخیر گفت: اعتراضات اخیر به دلیل گسترش مطالبات مردم صورت گرفته که بحث مسائل اقتصادی و معیشت در یک‌طرف ماجرا قرار دارد.

غلامعلی سفید افزود: بنده معتقدم اگر وضعیت اقتصادی بدتر از این هم می‌شد و ما در سایر زمینه‌ها مشکلی نداشتیم اوضاع به این سمت‌وسو نمی‌رفت چراکه سابقه 39 ساله انقلاب نشان داده مردم در همه مراحل و باوجود سختی‌های فراوان پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

سفید؛ وجود فسادهای مالی در دستگاه‌های دولتی، بروز مشکلات فرهنگی در برخی زمینه‌ها، عدم وحدت در جامعه و وجود اختلاف بین مسئولان، در کنار مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را علت اعتراضات اخیر عنوان کرد و اظهار داشت: همگی این مسائل دست‌به‌دست هم داده تا مردم آزرده‌خاطر شوند و تلاش کنند به نحوی مسئولان را متوجه مشکلات خود سازند.

وی با اشاره به اتفاقات فتنه 88 هم گفت: اگرچه در آن سال عده‌ای پس از گذشت چندین روز بانفوذ در بدنه مردم اقدام به حرکت‌های ناپسندی ازجمله به آتش کشیدن بیرق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و توهین به‌عکس امام (ره) و رهبری کردند اما در اتفاقات اخیر می‌بینیم که در روزهای نخستین به نماد مذهبی و ملی ما هتک حرمت کرده و یقیناً این عده از قاطبه عموم مردم جدا بوده و از جنس آنان نیستند و تنها به دلیل شدت اختلافات داخلی فرصت را برای اقدامات خرابکارانه مهیا دیده‌اند.

استاندار سابق استان یزد بابیان این مطلب که آشوب گری های برخی عناصر فرصت‌طلب داخلی از رهبری مشخصی برخوردار نبوده و به همین جهت کنترل و جمع‌آوری آن‌ها کار سختی نیست خاطرنشان کرد: شلوغی‌هایی که دارای رهبر خاصی نباشد زمینه سو استفاده دشمنان را فراهم می‌کند و باعث می‌شود عده‌ای از آب گل‌آلود ماهی بگیرند هرچند مردم همیشه هوشیار ایران اسلامی خود با جمعیت آشوب گر برخورد جدی خواهد کرد و اجازه فرصت‌طلبی به آنان نخواهد داد.

سفید بهترین راه‌حل در شرایط کنونی را حفظ وحدت و انسجام در بین مردم و مسئولان دانست و ابراز داشت: در این شرایط همه مسئولان نظام باید دست در دست یکدیگر گذاشته و نسبت به پاسخگویی به مطالبات مردم فکری عاجل بیندیشند و برای رفع دغدغه آنان تلاش کنند و رمز جلوگیری از تکرار چنین حوادثی دوستی، مودت و تلاش مسئولان برای حل مشکلات مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد خطاب به مسئولان اذعان داشت: در همه جای دنیا مردم با برگزاری راهپیمایی‌هایی قانونی مطالبات و دغدغه‌های خود را به مسئولان منتقل می‌کنند اما متأسفانه در کشور ما چنین زمینه‌هایی وجود ندارد و زمانی که مردم نتوانند مشکلات خود را تک‌به‌تک بیان کنند این مشکلات جمع شده و چنین شرایطی را برای کشور فراهم می‌آورد.

وی تأکید کرد: مسئولان هرچه زودتر فضا را برای بیان دغدغه‌های مردم فراهم کنند و درخواست‌های مردم را در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگو باشند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار