پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس شورای شهر بافق مطرح کرد

حقوق بالای کارکنان سنگ آهن و نبود زیرساخت های سرمایه گذاری علت گرانی زمین های بافق


حسن محمدی رئیس شورای شهر بافق گفت:علت اصلی گران شدن زمین ها در بافق درآمدخوب وبالای است که کارکنان سنگ آهن دارند.

به گزارش یزدامروز به نقل از صبح بافق، حسن محمدی رئیس شورای شهر بافق در پاسخ به اینکه چرا هیچ طرحی برای متعادل کردن قیمت های زمین در شهرستان وجود ندارد( به عنوان مثال هرچه قیمت زمین بالاتر می‌رود مقدار مالیات هم بیشتر  شود) گفت: اینکه مالیاتی را برای زمینهای ساخته نشده قرار بدهیم وجهه قانونی ندارد و شورای شهر نمی‌تواند در این زمینه کاری را انجام دهد.

وی در ادامه افزود: عمده علت اصلی گران شدن زمین ها در بافق درآمدهای خوب وبالایی است که کارکنان سنگ آهن دارند . ضمن اینکه بدلیل عدم وجود زیر ساختهای لازم و ثبات اقتصادی وهچنین  عدم حمایت از تولید کنندگان جهت سرمایه گذاری به جای اینکه این سرمایه ها صرف تولید شود وبه اقتصاد کشور کمک وباعث رونق شهر وکارافرینی برای آینده شهر گردد  این درآمدها به سمت بازار زمین آمده  ‌وباعث گرانی زمین‌ها شده است .


رئیس شورای شهر بافق اظهار داشت: اگر ارگان‌های  مربوطه همکاری کنند در نظر  داریم محدوده ی خدماتی شهر را توسعه دهیم که این خود تابع قوانین ‌مقرراتی است و می تواند تا حدودی باعث افت قیمت گردد و نمی تواند اثر زیادی در کاهش قیمت داشته باشد. چرا که حتی قیمت زمینهای کشاورزی ‌وکارگاهی هم افزایش چشمگیری داشته ونقدینگی بالا و عرضه و تقاضایی که صورت می‌گیرد باعث می‌شود قیمت بالا برود.


محمدی تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل گرانی زمین، عدم نبود زیرساخت های لازم در زمینه  تولید برای سرمایه گذاران است. ما نتوانستیم زیرساخت ها را در شهر فراهم کنیم وقتی فراهم نشود سرمایه گذار سرمایه خود را در جای دیگر از جمله خرید زمین هزینه می کند.


رئیس شورای شهر بافق گفت: شهرداری بافق سه منبع  درآمد دارد که یکی از آن  ارزش افزوده است که متاسفانه باتوجه به برنامه توسعه ششم   که نحوه تقسیم ارزش افزوده را براساس سرانه جمعیت پرداخت می‌کنندقرار داده که  به علت جمعیت کم شهرستان درصد ان نیز کاهش یافته واین به نفع شهرهای دیگر استان شده ا ست.


وی در ادامه افزود: راه درآمدی دوم دو درصد عمران و آباداني است که تا سال1381 چهار درصد بود و ازسال 81 تا 85 وقفه ای در پرداخت آن ایجاد شد و مجدداً از سال 85 با پیگیری های انجام شده این مقدار به دودرصد کاهش یافت. که با پیگیری های صورت گرفته قرار است معادن دیگر هم این دودرصد را پرداخت کنند.


رئیس شورای شهر بافق به منبع سوم درآمد شهری پرداخت و تصریح کرد: منبع سوم درآمد منابع داخلی خودشهرداری است که باتوجه به رکود ساختمانی که ایجاد شده این مورد هم کاهش پیدا کرده لذا اگر وقفه ای در انجام پروژه ها است به خاطر کاهش درآمدها ی شهرداری است.ضمن اینکه علی رغم نقدینگی پایین شهرداری پروژه هایی که اعلام گردیده بود در موعد مقرر بهره برداری رسیده است.


محمدی در پایان از اصحاب رسانه خواست به شهرداری، شورای شهر ومسئولین کمک کنند تا بتوانیم مشکلات مردم را تا آنجایی که در توان هست وقانون اجازه می دهد رفع کنیم وجلوی بعضی از سودجویان وافرادی  که قصد تفرقه بین مسئولین شهر را دارند و هدف شان عقب ماندگی شهر است گرفته و نتوانند از این فرصت استفاده کنند.

انتهای پیام/ع.ع


آخرین اخبار آخرین اخبار