محتوا محتوا

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی یزد:


مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی یزد گفت: مقرر شد بدهی‌های سهم کارفرمایان مشاغلی که از شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند امهال شود.

به گزارش یزدامروز، مجید درویشی مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان یزد از تقسیط حق بیمه سهم کارفرمایان خبر داد و گفت: بدهی‌های سهم کارفرمایان مشاغلی نظیر رستوران‌ها، تولیدی‌های پوشاک، تولیدی‌های کیف و کفش و یا فروشگاه‌های کیف و کفش، رانندگان درون‌شهری و امثالهم که از شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند امهال خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح مجموعا ده رسه شغلی را شامل می‌شود، اظهار داشت: این افراد در تیرماه مراجعه کنند، محاسبات مربوطه را انجام می‌دهیم و بدهی آن‌ها را تا پایان سال برای‌شان تقسیط خواهیم کرد.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان یزد در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: کارت هوشمند رانندگان  و کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی تا پایان خردادماه دارای اعتبار است و این عزیزان نیاز به مراجعه حضوری به سازمان تأمین اجتماعی را ندارند.

گفتنی است مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز از پرداخت تسهیلات به صاحبان واحدهای متضرر از کرونا خبر داده بود.

به گفته آیت‌اللهی کارگاه‌هایی که لیست بیمه سال 99 آن‌ها نسبت به میانگین 3 ماه آذر، دی و بهمن ماه سال گذشته کاهش پیدا نکرده و تعدیل نیرو نداشته‌اند می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

بر اساس اظهارات مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار و رفاه اجتماعی یزد، این تسهیلات به ازای هر فرد شاغل 12 میلیون تومان است اما برای کسب وکارهایی که بر اساس دستور ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده بودند به ازای هر شاغل 16 میلیون تومان است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار