پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر سابق اطلاعات، در یزد:

حلقه های مبارزه با استکبار در غرب شکل گرفته است/ زمینه سازی برای ظهور ؛ هدف غایی امام راحل


رهبر انقلاب در یک مقطع خاص و استثنایی پیامی خطاب به جوانان غرب داد که استکبار تمام هستی خود را گذاشت تا جلوی نشر آن را بگیرد. این پیام در راستای همان اندیشه امام برای شکل گیری جبهه مستضعفین جهانی است. اکنون به مدد همین پیام در اروپا و آمریکا حلقه های مبارزه با استکبار شکل گرفته است.

به گزارش یزد رسا به نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز یادواره شهدای فصل بهار و گرامیداشت حماسه سوم خرداد با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

حیدر مصلحی، وزیر سابق وزارت اطلاعات در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) سال 42، سالی که تازه قیام خود را آغاز کرده بود، خطاب به شهید عراقی می فرماید از این مبارزه سه هدف را دنبال می کنم. ایجاد حکومت اسلامی در ایران، بیداری اسلامی در دنیا و زمینه سازی برای ظهور ولی عصر(عج). ببیند امام راحل در همان آغاز مبارزه خود چه دید بلندی داشتند، دیدی که محدود به زمان نیست.

مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، ادامه داد: سال 58 هم وقتی امام به قم تشریف آوردند، باز هم در صحبت با آیت الله خزعلی اهداف انقلاب را همان اهداف سال 42 مطرح کردند. امام خطاب به ایشان می فرمایند من هدفم بنیان گذاری حکومت اسلامی است. حکومت اسلامی که ایجاد شد تمام مشکلات برطرف می شود.

وزیر سابق اطلاعات، افزود: استکبار وقتی با انقلاب مواجه شد طبق اسناد و مدارک تجزیه و تحلیل سرویس های اطلاعاتی شان این بود که این انقلاب را هم مانند انقلاب سایر کشورهای اسلامی بعد از گذشت یک مدت می توانند در اختیار بگیرند. اما یک سال که گذشت فهمیدند مسیری که امام(ره) دنبال می کنند، مسیری نیست که بتوان آن را متوقف کرد. نهایتا به این جمع بندی رسیدند که باید کار انقلاب را تمام کنند.

مصلحی، با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب بر مقابله انقلاب با صهیونیسم سرمایه داری، عنوان کرد: باید وضعیت یهود صهیونیست را در طول تاریخ بشری بشناسیم. صهیونیست ها خود را قوم برتر می دانند، لذا نمی خواهند اجازه دهند قوم دیگری به برتری برسند. به همین جهت خواهید دید در دهه های آینده یهود صهیونیسم کشورهای دیگر را محور فعالیت خود قرار می دهد. هم اکنون صهیونیست ها در کشورهای در حال توسعه چین و هند لانه کرده و از اروپا و آمریکا به آنجا رفته اند.

این مقام مسئول، تاکید کرد: این کارها در تاریخ سابقه دارد. در تمام جنگ های صدر اسلام به جز بدر و احد همین ها نقش کلیدی داشتند. ولی وقتی در جنگ سرد موفق نشدند، بعد از رحلت پیامبر اسلام به جنگ نرم روی آوردند تا کار قیام و نهضت پیامبر را تمام کنند.

وی، تصریح کرد: یهود صهیونیست، دقیقاً برای انقلاب همین طراحی را انجام داد. انقلاب که پیروز شد دیدند این مسیر تحریف شدنی نیست، بنابراین اول جنگ سخت را به راه انداختند و همانطور که در زمان پیامبر نتوانستند با جنگ سخت کار را یکسره کنند و به سراغ جنگ نرم رفتند، الان هم به جنگ نرم روی آورده اند.

مصلحی، گفت: یهود صهیونیست برای تحریف نهضت پیامبر، بررسی کردند در اقوامی که با پیامبر همراه شده اند کدام یک از این قوم ها قابلیت دارند تا یهود بر آن ها سوار شوند و نهایتا به بنی امیه رسیدند. می توانیم بپذیریم بررسی می کنند که چه کسانی می توانند بنی امیه انقلاب اسلامی باشند.

مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، تصریح کرد: در همان زمان جنگ هم امام با حکمتی که خاص مقام ولایت است، از جنگی که هدفش نابودی انقلاب بود در جهت منافع انقلاب استفاده کردند. البته خیلی ها همراهی نمی کردند. به امام می گفتند ناو آمریکایی به خلیج فارس آمده، امام فرمودند بروید و حمله کنید. مسئولین حاضر در جلسه نظرشان مساعد نبود، امام گفتند بروید و بررسی کنید ولی نظر من همان است. امروز هم همینطور است، رهبر انقلاب هشدار خود را می دهند، مواظب باشیم در هشدارها  عقب نمانیم.

وی، با تاکید بر این نکته که در زمان جنگ تمام دنیا در مقابل ایران ایستاده بودند، گفت: ولیعهد عربستان شخصا به بنده گفت در زمان جنگ ایران 20 میلیارد دلار به صدام کمک کرده است.  همه دنیا در مقابل امام قرار گرفت اما موفق نشدند جلوی پیشرفت انقلاب را بگیرند انقلاب متوقف شدنی نیست. انقلابی که امام طراحی کرده در دنیا حرکت رو به رشد خود را دارد، چه ما در ایران کمک کنیم یا نه.

وزیر سابق اطلاعات، با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه، خاطرنشان ساخت: برای بیداری اسلامی مشکلاتی پیش آمده اما با اطلاعات می گویم، این حرکت هم متوقف شدنی نیست، حتی در همان مصر. اول انقلاب وقتی بنی صدر روی کار آمد گفتیم انقلاب تمام شد، ولی متوقف نشدیم.

وی، با اشاره به پیام رهبر انقلاب به جوانان غربی، اعلام کرد: رهبر انقلاب در یک مقطع خاص و استثنایی پیامی خطاب به جوانان غرب داد که استکبار تمام هستی خود را گذاشت تا جلوی نشر آن را بگیرد. این پیام در راستای همان اندیشه امام برای شکل گیری جبهه مستضعفین جهانی است. اکنون به مدد همین پیام در اروپا و آمریکا حلقه های مبارزه با استکبار شکل گرفته است. شبکه های اجتماعی که به عنوان حربه ای ضد انقلاب ایجاد شده بود، اکنون وسیله نشر انقلاب شده است.

مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، با اشاره به بحث مذاکرات، عنوان کرد: مذاکرات باید به فرموده رهبری با قوت ادامه یابد . ولی هشدار می دهیم که از فریادهای رهبر انقلاب هم نمی توانیم بگذریم. نمی توانیم اجازه بدهیم استکبار با دانشمندان هسته ای ما حرف بزنند.

وزیر سابق اطلاعات، در پایان هشدار داد: در فتنه بعدی عکس امام پاره نمی شود، به رهبری و ولی فقیه اهانت نمی شود، دشمن هم حساب کتاب می کند. برخورد با فتنه بعدی هوشیاری ویژه و خاصی می خواهد.


آخرین اخبار آخرین اخبار