پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سکوت معنادرا مسئولین دانشگاه یزد؛

حماسه ملت به بازی گرفته شد/ حمله ناشیانه نشریه «نوبهار» به جبهه اصولگرایی


نشریه ای با عنوان نوبهار و وابسته به تشکلی که نام توسعه و اعتدال را یدک می کشد در دانشگاه یزد علاوه بر اینکه ماهیت مغرضانه در نشر مطالب دارد، محتوایی غیر علمی و جهت داری را به خورد مردم می دهد.

یزد امـــــروز؛  به گزارش یزدرسا؛ رسالت نشریات دانشجویی آگاهی بخشی، دانش افزایی، ایجاد فضای نقد سازنده و علمی تبادل اندیشه است  نشریات دانشجویی موفق  هستند که بدون وابستگی سیاسی بازتاب واقعی  از تحولات جامعه باشد و دغدغه های دانشگاه و جامعه را بیان کند نه اینکه دستاویزی در دست عده ای قدرت طلب باشند.

 

اما متاسفانه برخی از این نشریات با سوء استفاده از منابع در دسترس تلاش دارند با نگاه جناحی به پخش افکاری مسموم و مغرضانه در سطح دانشگاه مبادرت ورزند و در این راه از هیچ وسیله ای فروگذار نیستند.

 

وقتی یک نشریه  گستاخانه از خط قرمز نظام عبور می کند/ حمله ناشیانه نوبهار به جبهه اصولگرایی

اگرچه هزینه انتشار این گونه نشریات جیره خوار از بیت المال تامین می شود اما پیاده نظامی در رسیدن برخی از فرصت طلبان در اهداف منفعت طلبانه  می باشند  و گاهی مشاهده می شود بدون هیچ محدودیتی از خط قرمز نظام هم عبور می کنند.

 

اخیرا در استان یزد هم شاهد فعالیت اینگونه نشریات و تشکل هایی  جیره خوار هستیم که محتوای مطالب و مضامین اینگونه نشریات  جهت دار و هنجار شکنانه است.

 

نشریه ای با عنوان  نوبهار و وابسته به تشکلی که  نام توسعه و اعتدال را یدک می کشد در دانشگاه یزد علاوه بر اینکه ماهیت  مغرضانه در نشر مطالب دارد،  محتوایی غیر علمی و جهت داری را به خورد مردم می دهد.

 

هر چند اینگونه تشکل ها در راستای حمایت از دولت تدبیر  راه اندازی شدند  و ظاهراً از حمایت  دولتی برخوردارند اما صراحتاً در تثبیت اهداف جناحی خاص  گام برداشته و از مخدوش کردن جناح هایی مردمی را در جامعه  ابایی ندارند.

 

حماسه ملت به بازی گرفته شد/ سکوت معنادرا مسئولین استان ادامه دارد

این نشریه جیره خوار در شماره های  پیشین خود با گسترش برخی موضوعات به قبح زدایی از فتنه و فتنه گر پرداخت و تلاس کرد تا چهره های مخالف  با  تندروی های دولت  را نزد افکار عمومی جامعه تخریب کند.

 

محتوای این نشریه  صراحتاً خطوط قرمز نظام و فرمایشات صریح مقام معظم رهبری را به سادگی نادیده می انگارند و از آنها عبور می کنند بدون آنکه نگران عواقب آن باشند!

 

به عنوان مثال با وجود اینکه رهبر انقلاب و مسئولان عالی رتبه نظام بارها با رفع حصر از سران فتنه مخالفت  کردند و آن را کف مجازات برای آنها دانسته اند باز هم این نشریه بر آن اصرار دارد.

 

اخیراً نشریه جیره خوار در شماره جدید خود خود که امروز منتشر کرده است به طور وحشیانه ای به برخی از جناح های سیاسی  به ویژه جبهه اصول گرایی هجوم میبرد و محکومیت محمد رضا رحیمی را بدون در نظر گرفتن سابقه وی  به گردن این جبهه می اندازد.

 

گویا آنان فراموش کردند فساد رحیمی در دوران سازندگی و مسئولیت وی در دیوان محاسبات بوده است اما دروغ پردازی در تنویر افکار عمومی  توسط  اینگونه نشریات بنیان رسالت واقعی نشریات را زیر سئوال برده است.

 

آنچه که  قابل تامل است سکوت معنا دار مسئولین استان بالاخص دانشگاه یزد در برابر این تشکل منحرف است و جای بسی تعجب دارد که چرا هیات نظارت بر نشریات دانشگاه یزد هیچ گونه برخوردی نسبت به این نشریه جیره خوار در دامن زدن به فضای مسمو م جامعه  ندارد

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار