پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاد علوم سیاسی در یزد:

حماسه9 دی،نمایشگاه بصیرت مرد ایران در مخالفت با بدخواهان و دشمنان انقلاب بود/9 دی؛ مردودی برخی خواص در امتحان نظام


عضو هیئت علمی دانشگاه یزد با اشاره به اینکه ملی گرایی کاذب و اصلاح طلبی دروغین ونفاق لطمه بسیاری را به پیکره انقلاب وارد کرد گفت: مردم اگر چه ممکن است با گرایشات سیاسی اختلافاتی داشته باشند در مسائل اساسی و مهم پشت سر رهبری به صورت واحد ایستادند.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز؛ دکتر اکبر غفوری در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا با اشاره  به اینکه مردم ولایت مدار در  9 دی ماه  حماسه ساز شدند گفت: راهپیمایی، نقطه عطفی  و برگ زرینی در افتخارات ملتی ایران محسوب می شود.

وی حماسه 9 دی را نماد عزت و بصیرت مردمی تا پایا جان برای حفظ اصول اسلام  و آرمان های انقلاب ایستادند دانست و افزود: مردم در 9 دی با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن بخواهد در برابر دین بایستد در برابر تمام دنیا ی آن ها خواهند ایستاد.


استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد خالق حماسه 9 دی را تمامی اقشار و مردم دانست و گفت: 9 دی را روز میثاق امت با ولایت ، درایت رهبری نظام را نمایان و ناکامی اهداف شوم دشمنان و فتنه گران را به تصویر کشید.

عضو هیأت علمی دانشگاه یزد با بیان اینکه چهره دروغگویان در 9 دی رونمایی شد اظهار داشت: این حماسه نمایشگاه بصیرت مرد ایران در مخالفت با بدخواهان و دشمنان انقلاب بود، اهداف دشمن منکوب  و تو دهانی سختی به فتنه گران زده شد.

وی با بیان اینکه 9 دی را مردودی برخی از خواص را اثبات کرد اذعان داشت: این حماسه ارادت مردم به ولایت فقیه را نشان داد و موج های فتنه پس از انقلاب را محکوک کند و یو الله انقلاب اسلام است و ماندگار تاریخ شد.


وی به دستاورد های حماسه 9دی اشاره کرد و گفت: انقلاب عاشورایی و برگرفته از مطالبات دینی وشعور های متعصب از دین با الهام از نهضت امام حسین نامید.

غفوری با بیان اینکه خاستگاه انقلاب و خواستگا عاشورایی و ماهیت معنیوی  در حماسه 9 دی تکرار شد خاطرنشان کرد: شعار ها و شورها جریان عاشوا در حماسه 9 دی متبلور شد.

وی ادامه داد: ولایت فقیه رکن  رکین و عمود خیمه انقلابی بود که مردم در این سال های انقلاب نقش کلیدی ولایت فقیه به عنوان سکاندار کشتی انقلاب در طوفان های مهیب دشمن را در حماسه 9 دی به جهانیان ثابت کردند.

وی با اشاره به اینکه این حماسه تمام محاسبات دشمن را به هم ریخت افزود: اگر چه دشمن تمام عده عوامل داخلی سفارت خانه های خارجی و تمامی رسانه ها و ... را جمع کرد اما با این حماسه بغض و کینه دشمن را خاموش شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه حماسه 9 دی چهره واقعی فتنه گران را نشان داد بیان کرد: بصیرت مردم در این حماسه  غبار ها را از نقاب ها کنار زد و چهره هایی که  که برای رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی حتی ضربه زدن به  ریشه های انقلاب و ارکان رکین نظام اسلامی دریغ نکردند  را نمایان کردند.

وی با اشاره به اینکه ملی گرایی کاذب و اصلاح طلبی دروغین ونفاق لطمه بسیاری را به پیکره انقلاب وارد کرد تصریح کرد: مردم  اگر چه  ممکن است با گرایشات سیاسی اختلافاتی داشته باشند در مسائل اساسی و مهم  پشت سر رهبری به صورت واحد  ایستادند.


وی افزود: حماسه 9  دی با عنایت الهی و تدبیر حکمیانه انقلاب و حضور میلیونی  آخرین میخ را بر مناعدان و مخالفان زد و مرگ قطعی آنان را رقم زد.


دکتر غفوری حماسه 9 دی را  زنگ بیدار باش برای جریانات خواص کشور عنوان کرد و گفت: فریاد های کوبنده مردم تاکید مجدد بر هشدار های رهبری بر دشمن شناسی بود علی رغم اینکه  اینکه برخی از خواص مردود شدند.


آخرین اخبار آخرین اخبار