پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یادداشت(قسمت آخر)/

حمایت قاطع علما، دلیل محکمی بر ردّ ادعای استاندار یزد‎


آقای استاندار ! اولاً هیچ‌کس تاکنون چه از دفتر مقام معظم رهبری و یا از دفتر نمایندگی ایشان در استان استفتا را انکار نکردند، ثانیاً حمایت قاطعانه علمای بزرگ این دیار همانند «آیت الله سید محمدرضا مدرسی ، آیت الله وافی عضو مجلس خبرگان ، آیت الله محمدی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد، آیت الله ابوترابی و... دلیل دیگری بر این حقیقت است که عمل به دفن شهدا در این محل خلاف نظر معظمٌ له نبوده است.

یزد امــــــــــــــروز؛ جواد بهبود زاده در قسمت پنجم و آخر یادداشت خود نوشت:

قسمت آخر
امام خمینی (ره): هر چه انقلاب اسلامی دارد،از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است.


   پس از کشاکش فراوان و نظرات موافق و مخالف و مخالفت شورای تأمین  استان با دفن 8 شهید گمنام در محوطه جلوی تکیه و بنای تاریخی امیر چخماق .نهایتاً در سالروز شهادت ثامن الحجج علی ابن موسی‌الرضا(ع) با حضور خیل عظیم مردم شهیدپرور در شهر قنات و قنوت و قناعت دارالمؤمنین یزد و در جوار چهارراه شهدا .همان مکان مقدسی که در قیام دهم فروردین 1357 با خون 4 تن از شهیدانش رنگین گردید.،آرمیدند.که به گفته امام خمینی(ره) قبورشان زبان گویایی است که به عظمت روح جاوید آنان شهادت می‌دهد.

     هرچند انتظار می‌رفت با دفن شهدای گمنام، حرف‌وحدیث‌های پیرامونی دفن این کبوتران مهاجر  در این مکان به پایان برسد.مع الاسف در تاریخ 4 شنبه دهم دی‌ماه 1393 آقای مهندس میر محمدی استاندار یزد در شورای مدیران استانداری و فرمانداران سراسر استان به مقوله دفن شهدا  پرداخته و  هشت سؤال از قول مردم استان مطرح  می‌کند.که لازم میدانم به‌عنوان یک وظیفه به آن بپردازم.


جناب استاندار ! از استفتا از مقام معظم رهبری و عدم وجود خارجی این استفتا یادکرده‌اید.

* اولاً: هیچ‌کس تاکنون چه از دفتر مقام معظم رهبری و یا از دفتر نمایندگی ایشان در استان استفتا را انکار نکردند.

* ثانیاً: حمایت قاطعانه علمای بزرگ این دیار همانند «آیت الله سید محمدرضا مدرسی ، آیت الله وافی عضو مجلس خبرگان ، آیت الله محمدی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد، آیت الله ابوترابی و... دلیل دیگری بر این حقیقت است که عمل به دفن شهدا در این محل خلاف نظر معظمٌ له نبوده است.

* ثالثاً: بچه‌های  دوران دفاع مقدس و فرزندانشان یاد گرفته‌اند که چگونه از امام و مقتدایشان اطاعت کنند.آن‌ها که برای دفن این شهدا از مقام معظم رهبری استفتا گرفتند ، یادگاران دفاع مقدس‌اند ؛ همان‌هایی هستند که چون امام و مقتدایشان فرمان دفاع می‌داد ، «سمعاً و طاعتاً» لبیک‌گو بودند و چون قطعنامه از جانب امامشان پذیرفته شد و شنیدند مولایشان برای این پذیرش قطعنامه «جام زهر» نوشیده است، مظلومانه اشک ریختند ، مع‌ذلک لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند و فرمان فرمانده الهی خود را باجان و دل پذیرفتند.

به کلامی دیگر اینان وارثان و یادگاران دوران دفاع مقدس‌اند که چون امامشان از آنان کار حسینی را طلب کرد و فرمان دفاع از عزت و شرف و ناموس وطن و در یک‌کلام دفاع از کیان اسلام را داد ، لحظه‌ای به خود تردید روا ندیدند و چون مقتدایشان کاری حسنی پیشه خود گرفت، چنان لبیک گفتند که در زمان دفاع از کیان اسلامی لباس رزم می‌پوشیدند.
  این استفتاء دارای شماره و تاریخ است و از نهادی امضا شده است که مستقیماً تحت نظر مستقیم مقام معظم رهبری انجام ‌وظیفه می‌کند.

  در پایان باید به این حقیقت اعتراف کرد که ما وارثان همان خون‌های به‌ناحق ریخته‌ای هستیم که دست در شناسنامه‌هایشان می‌بردند و به‌زعم شما «خلاف قانون» عمل می‌کردند تا برای ما شناسنامه عزت و شرف و مردانگی باشند. بر سفره‌ای عزتمندانت عزیزانی نشسته‌ایم که خود فدا شدند تا ما در امنیت و آسایش و عزتمندانه زندگی کنیم.
  ما دیگر قهرمانان و شجاعان تاریخ و تمدن ایران‌زمین را در شاهنامه فردوسی جستجو نخواهیم کرد .دیگر افسانه آرش کمانگیر و عشاقی چون ویس و رامین .لیلی و مجنون .شیرین و فرهاد ما را اقناع به‌افتخار نمی‌کند زیرا ما شجاعان و قهرمانان و عشاق سینه‌چاک الهی را در همین سرزمین و در کنار خود لمس کردیم.بیایید واقع‌بین باشیم و حقیقت را آن چنانکه هست بپذیریم.


والسلام
جواد بهبود زاده

منبع: یزد رسا


آخرین اخبار آخرین اخبار