پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دادستان کل کشور در یزد:

حمایت همیشگی از نظام،از ویژگی های شاخص آیت الله مدرسی بود/یزد؛ دارای پایین ترین نرخ جرم در کشور


معاون اول سابق قوه قضائیه با اشاره به این فرمایش امام(ره) که«حمایت از نظام اوجب واجبات است»گفت:ایستادگی در برابر رژیم ستم شاهی و حمایت همیشگی از نظام مقدس جمهوری اسلامیاز اوصاف شاخص این عالم عارف کم نظیر بود.

 به گزارش خبرنگار یزدامــــــروز،شب گذشته ودر شب شهادت امام باقر(ع) مراسم سالگرد رحلت آیت الله سیدجواد مدرسی با سخنرانی دادستان کل کشورو با حضور جمع کثیری ازمسئولین و مردم عالم دوست  در مسجد بیاخان بازاریزد برگزار شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی دارلعلم و دارالعباده بودن یزد را نتیجه زحمات بزرگان در گذشته دانست و اظهار داشت:یزد به عنوان یک شهر،با سابقه تاریخی و با دارا بودن علمای عرفان در گذشته و حال، از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است.

 

وی ادامه داد:آینده سازان و حافظان این اوصاف ارزشمند در یزد؛طلاب،فضلا و پرورش یافتگان در حوزه های علمیه هستند.

 

وی اصالت فرهنگی مردم یزد و نقش پررنگ علما در بین مردم  را دلیل پایین بودن نرخ جرم و جنایت در یزد برشمرد و اضافه کرد: مردم یزد باید در حفظ این امر کوشا باشند.

 

دادستان کل کشور وجود انقلاب اسلامی را دلیلی برحیات امام راحل(ره)عنوان کرد و افزود:خط امام،هدف و مقصد نهایی امام بوده و امروزه سمت  وسوی نگاه مردم باید متوجه این موضوع باشد و همه باید در راه حفظ ارزش های انقلابی قدم بردارند.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد:ائمه اطهار در طول زندگی خود،در برابر هیچ گونه ظلمی قد خم نکرده بلکه در برابر متجاوز با اقتدار ایستاده اند و امروزه باید دانست که ارزش ها هیچ تغییری نکرده اما روش ها دچار تغییراتی شده است.

 

رئیسی با اشاره به  درجات عرفانی امام  گفت :رهروان راه امام، کسانی مانند سومین شهید محراب آیت الله صدوقی و آیت الله سیدجواد مدرسی بودند که  نمونه بارزی از بازتاب عرفان آن حضرت هستند.

 

وی از آیت الله مدرسی به عنوان عالمی ربانی،انقلابی و مردمی یاد کرد و گفت:مقالات به جا مانده ازاین عالم و تربیت شاگردان ارزشمند، نشان دهنده عظمت علمی و عرفانی این شخصیت بزرگ است.

 

معاون اول سابق قوه قضائیه در پایان با اشاره به این فرمایش امام(ره) که «حمایت از نظام اوجب واجبات است»گفت:ایستادگی در برابر رژیم ستم شاهی و حمایت همیشگی از نظام مقدس جمهوری اسلامیاز اوصاف شاخص این عالم عارف کم نظیر بود


آخرین اخبار آخرین اخبار