پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

حمله به یمن؛ تلاش دشمن در کنترل بیداری اسلامی است


امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به حضور غیرقانونی و بدون مجوز برخی اتباع بیگانه در بخش‌های مختلف استان یادآور شد: متأسفانه برخی افراد سودجو با عنوان واسطه و دلال با اخاذی و دریافت مبالغ میلیونی از این اتباع بیگانه آن‌ها را با نام قانون و مقرارت وارد محلات می‌کنند.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی درخطبه‌های نماز جمعه درجمع نمازگزاران روستای ملاباشی با اشاره به حمله عربستان به یمن، محدود کردن بیداری اسلامی در منطقه را یکی از اهداف این حمله عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان با این اقدامات قصد کنترل بیداری اسلامی را دارند تا دیگر کشروها رغبتی به آن نداشته باشند.

 

وی نگرانی دشمن از گسترش روز افزون فکر و اندیشه نظام جمهوری اسلامی در منطقه و فرسایش قدرت جهان اسلام را از دیگر اهداف عربستان از حمله به یمن نام برد و تصریح کرد: عربستان برای اینکه اسلام نتواند یک قدرت مستقلی  را تشکیل دهد و کشورهای اسلامی نتوانند در برابر دشمن مشترک خود یعنی صهیونیست و استکبار در منطقه اسلامی قد علم کنند،  این جنگ و برادرکشی را به نیابت از صهیونیست‌ها شروع کرد.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور غیرقانونی و بدون مجوز برخی اتباع بیگانه در بخش‌های مختلف استان یادآور شد: متأسفانه برخی افراد سودجو با عنوان واسطه و دلال با اخاذی و دریافت مبالغ میلیونی از این اتباع بیگانه با وجود تفاوت فرهنگی، آن‌ها را با نام قانون و مقرارت وارد محلات می‌کنند.

 

حجت الاسلام مدرسی ادامه داد: با برخورد نیروی انتظامی با این اتباع و مقاومتی که صورت می‌گیرد، ممکن است برخوردهای تندی شود و حقی از کسی ضایع شود و این اتباع بیگانه نیز با این تصور که ایرانیان با افرادی که هم فرهنگ خود نیستد برخورد می‌کنند، به دوستان خود می‌گویند که شما نیز با ایرانیان و شیعه ها برخورد کنید.

 

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز از وظایف نیروی انتظامی است، به افراد سودجوی محلی تذکر داد چنانچه در پرتو این حوادث کوچکترین مشکلی برای مسلمانی در جای دیگر به وجود آید، مسئولیت مستقیم آن با سودجویان است و این‌ها هستند که باید در آخرت پاسخگوی اعمال خود باشند.

 

حجت الاسلام مدرسی به نیروی انتظامی نیز توصیه کرد: سرسخت‌تر از آنچه با اتباع بیگانه غیرمجازبرخورد می کنند با افراد سودجوی  محلی که شیعه و ایرانی را بدنام می کنند و همچنین بدون پرداخت هیچگونه مالیات و عوارضی و ارائه خدمتی  پول‌های میلیونی به جیب می‌زنند، برخورد کنند.

 

خطیب نماز جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به بازدید خود از قنات روستای محمد آباد گفت: به لطف خداوند در برخی قنات‌های روستاهای حومه شرقی آب سرازیر شده است و با وجود اینکه آب مسئله اساسی در استان است؛ باید مسئولین در روستاها با همکاری یکدیگر امکان بهره برداری از این آب‌های قناتی را به وجود آورند.

منبع: یزد آوا


آخرین اخبار آخرین اخبار