پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


حواستان به کرامت مدیران نجومی‌بگیر باشد


به دولت فخیمه پیشنهاد می‌شود، اگر اراده‌ای هم برای برخورد با مدیران نجومی‌بگیرش ندارد، حداقل پرونده آن‌ها را بررسی کند که یک وقت جز دریافت‌کنندگان یارانه نباشند؛ چرا که اگر چنین باشد، کرامت‌شان خدشه‌دار می‌شود و این دون شان آن‌ها است!

به گزارش یزدامروز؛حدود چهل روز از تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر برخورد با مدیران نجومی‌بگیر دولت گذشته، این در حالی است که قبل از آن خود رئیس‌‎جمهور هم برای برخورد با این مدیران متخلف دستور داده بود. با این وجود، اما آنچه تاکنون در این رابطه شاهد بوده‌ایم، صرفا برکناری و یا استعفای تنها چند نفر بوده و بقیه‌ی مدیران همچنان در حاشیه‌ی امن قرار دارند.

مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند همچنان در حاشیه امن هستند، اما در همین حال پدر معنوی دولت نگران دریافت یارانه توسط ملت است و می‌گوید: «دریافت یارانه کرامت انسان را مخدوش می‌کند.» البته صاحب خطبه معروف "مانور تجمل" حق دارد دریافت یارانه‌ها را مخدوش‌کننده کرامت انسان بداند. او که 27 سال پیش دیدگاهش را اینگونه بیان می‌کند، معلوم است که امروز هم یارانه‌ها را مخدوش‌کننده کرامت انسان بداند: «اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش مسلکانه وجهه جمهوری‌اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. زمان آن رسیده که مسئولین ما به مانور تجمل روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند. هرچند ما فقیر باشیم و اقتصادمان به سامان نباشد اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیرمسلمان ملتی مفلوک جلوه نکنیم لازم است تا جلوه هایی از تجمل در چهره کشور و مسئولین حاکمیتی رویت شود.»

عدم برخورد با مدیران نجومی‌بگیر هم نشات گرفته از همین تفکر است. تفکری که مردم را به خاطر دریافت یارانه‌ی 45 هزار تومانی تحقیر می‌کند و البته برای پرداخت همین مبلغ هم عزا می‌گیرد. امروز در حالی که بخشی از جامعه با همین مبلغ یارانه‌ها زندگی می‌گذرانند، اما مدیران دولت یازدهم حقوق‌های ده رقمی دریافت می‌کنند و پدر معنوی دولت دریافت یارانه‌ها را مخدوش‌کننده کرامت انسان عنوان می‌کند و رسانه‌های حامی دولت، حقوق‌‌های اینچنینی را حق «مدیران حرفه‌ای» دولت می‌دانند.

معلوم نیست چند نفر از همین مدیرانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند و در پناه دولت قرار دارند و کسی هم حق نزدیک شدن به آن‌ها ندارد، جز دریافت‌کنندگان یارانه 45 هزار تومانی هم باشند. مگر تا همین ماه‌های اول شروع به کار دولت، برخی از دولت‌مردان و چهره‌های ارشد دولت خودشان جز دریافت‌کنندگان یارانه نبودند!

به دولت فخیمه پیشنهاد می‌شود، اگر اراده‌ای هم برای برخورد با مدیران نجومی‌بگیرش ندارد، حداقل پرونده آن‌ها را بررسی کند که یک وقت جز دریافت‌کنندگان یارانه نباشند؛ چرا که اگر چنین باشد، به گفته آقای هاشمی خدای ناکرده کرامت‌شان خدشه‌دار می‌شود و این دون شان آن‌ها است!

نویسنده: وحید سالارآخرین اخبار آخرین اخبار