پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان یزد:

خاطرات رزمندگان درقالب طرح «السابقون»؛گردآوری می شود


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد از طرح جمع آوری خاطرات رزمندگان به عنوان طرح «السابقون» خبر داد و گفت: رزمندگان هشت ساله دفاع مقدس سرمایه گران‌بهایی برای مردم و مسئولین هستند و طرح السابقون؛ اقدامی فرهنگی است که خاطرات رزمندگان را احیا خواهد کرد.

به گزارش یزدامــــــروز به نقل از روابط عمومی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، صبح روز گذشته مدیرکل حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس استان یزد با رئیس شعب بانک توسعه تعاون دیدار و گفتگو کرد. 

محمد رجبی با اشاره به نقش مردم و مسئولین  در پشتیبانی  از جنگ، اظهار داشت: باید تمامی خاطرات رزمندگان را جمع آوری و منتشر کنیم.


رجبی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس کمترکسی به دنبال ثبت حوادث آن دوران بود، گفت: امروز ما وظیفه داریم آن حوادث را از زبان رزمندگان بشنویم و آن را ثبت و به رشته تحریر در آوریم.


وی از طرح جمع آوری خاطرات رزمندگان به عنوان طرح السابقون خبر داد و گفت: رزمندگان هشت ساله دفاع مقدس سرمایه گران‌بهایی برای مردم و مسئولین هستند و طرح السابقون؛ اقدامی فرهنگی است که خاطرات رزمندگان را احیا می کند.


در ادامه مهدی منتظری رئیس شعب بانک توسعه تعاون در خصوص تکریم خانواده شهدا اظهار کرد: سرکشی به خانواده شهدا و تجلیل از فرزند شاهد و ایثارگران که در بانک خدمت می کنند  الویت کاری این مجموعه می باشد.


وی بیان کرد: مسئله انرژی هسنه ای مشابه دوران دفاع مقدس است اگر ما یک قدم عقب نشینی کنیم دشمن پیشروی خواهد کرد و اگر ما یک قدم به جلو برداریم آنها عقب نشینی می کنند.


وی در خصوص جمع آوری خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: ما دیر شروع کردیم خیلی از رزمندگان دیگر در بین ما نیستند اما باز فرصت برای نگارش خاطرات رزمندگان داریم.


وی تصریح کرد: باید در جمع آوری خاطرات دقت شود و صحت آنها مورد بررسی قرار گیرد تا خدای نکرده فرهنگ بدی به جامع القا نشود.


منتظری گفت: بعضی اوقات هنگامی که بیشتر از واقعیت صحبت می کنیم ارزش آن از بین می رود و کار فرهنگی که در خصوص ترویج فرهنگ ایثار شهادت می خواهیم انجام دهیم اثرش کم رنگ می شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار