محتوا محتواصحتی تاکید کرد: هر چند یزد با توجه به توان بالای نیروگاهی خود دارای مازاد تولید برق است اما چون در قالب شبکه سراسری فعالیت می کند اگر در تابستان ، مدیریت مصرف صورت نگیرد با مشکل خاموشی و قطعی مواجه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ در خصوص احتمال قطعی برق و خاموشی در استان یزد  در ایام پیش رو گفت: خوشبختانه استان یزد در زمینه تولید برق پیشتاز بوده و همواره بیش از مصرف استان تولید دارد اما در ایام گرم سال که معمولا از اواخر خرداد تا اواخر مرداد است نیاز به مدیریت مصرف برق وجود دارد چرا که با مدیریت تولید برق انتقالی به شبکه سراسری نیز رو برو هستیم.

محمد رضا صحتی تاکید کرد: تصمیم گیری در خصوص قطعی برق بر عهده توزیع برق کشور بوده به گونه ای که ممکن است در صورت احساس نیاز برای تامین برق استان های گرمسیر، برق مناطقی که گرمای کمتری را تجربه می کنند برای ساعاتی قطع شده و دچار خاموشی شوند.

صحتی خاطر نشان کرد: البته تاکنون دستورالعملی د راین زمینه ابلاغ نشده است اما برای اینکه بتوانیم تابستان بدون خاموشی را سپری کنیم  نیازمند مشارکت و صرفه جوئی هم استانی های عزیز در مصرف برق هستیم.

وی در خصوص وضعیت پیک مصرف برق یزد هم گفت: پیک بار یزد مربوط به ساعت 12 تا 14 است و میزان آن در سال گذشته 817 مگاوات بوده که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال حداکثر سقف مجاز پیک 830 مگاوات پیش بینی می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تصریح کرد: پیک ‌باراستان در سال گذشته، یکهزار و 408 مگاوات بود که پیش بینی می شود در سال جاری  با توجه به ورود صنایع جدید به مدار تولید مصرف برق در تابستان سال جاری در استان بیش از 14 درصد رشد داشته باشد.

صحتی تاکید کرد: هر چند یزد با توجه به توان بالای نیروگاهی خود دارای مازاد تولید برق است  اما چون در قالب شبکه سراسری فعالیت می کند اگر در تابستان ، مدیریت مصرف صورت نگیرد با مشکل خاموشی و قطعی مواجه خواهد شد.


انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار