پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی؛

خانه نشینی نیروهای متخصص به صلاح استان نیست/عدم استقبال اصلاح طلبان از شورای راهبری استان


جوکار با انتقاد از نگاه جناحی به مدیران استان در دولت های مختلف گفت: متأسفانه در استان شاهد خانه نشینی مدیران متعهد و متخصص هستیم که اصلا به صلاح استان نبوده و نیست.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛آخرین نشست نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم با خبرنگاران پیش از ظهر امروز برگزار شد.

دکتر محمد صالح جوکار در جمع خبرنگاران با اشاره به رسالت خبرنگاران و رسانه ها در جامعه گفت: رسانه ها یکی از ابزارهای نظارتی در جامعه بوده و باید همراده با رصد کنجکاوانه مسائل جامعه، همه چیز را به صورت شفاف به اطلاع مردم برسانند.

وی اضافه کرد: البته دستگاه های اجرایی نیز باید با ارائه اطلاعات دقیق و شفاف، رسانه ها را در زمینه دست یابی به این اطلاعات یاری رسانند.

عدم شفاف بودن اطلاعات دستگاه های اجرایی یکی از عوامل بروز فسادهای اقتصادی

جوکار عدم شفاف بودن اطلاعات دستگاه های اجرایی را یکی از عوامل بروز فسادهای اقتصادی موجود در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: اگر نظارت رسانه ها در جامعه باشد و مسئولین بدانند رسانه آنان را زیر نظر دارد و مردم نیز مطلع شوند که به چه دلیل باید زمین و مستغلات در اختیار عده ای خاص قرارگیرد تا آنان ره صد ساله را یک شبه طی کنند کمتر مسئلی به خود اجازه چنین اقداماتی می دهد.

تحقق حق انتفاع 150 میلیارد تومانی معادن یزد پس از 2 سال پیگیری

نماینده سابق مردم یزدو اشکذر از تحقق حق انتفاع 150 میلیارد تومانی معادن یزد و اختصاص آن به استان پس از دوسال پیگیری خبر دارد و اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته و شکایتی که در این زمینه به دیوان محاسبات شد این حق، به مردم یزد بازخواهد گشت.

وی خواستار تغییر دیدگاه مدیران نسبت به صنایع استان شد و ابراز داشت: باید رویکرد مسئولان به سمت صنایع دانش بنیان و کم آب خواه تغییر کند و با این تغییر نگرش می توانیم در زمینه اشتغال فارغ التحصیلان استان قدم های خوبی برداریم.

آب؛ مهمترین و حیاتی ترین دغدغه استان

جوکار مهمترین و حیاتی ترین دغدغه استان را بحث آب دانست و گفت: با تلاش های صورت گرفته در مجلس نهم امروز برگ برنده مسیر خط لوله انتقال آب در دست استان بوده وبا اجرای 30 کیلومتر ازخط انتقال و وجود 20 کیلومتر از لوله آن، گام‌های اولیه انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به استان برداشته شده است.

وی تاکید کرد: اگر دو سال از درآمد 1100 میلیارد تومانی استان به این طرح اختصاص یابد پروژه انتقال آب تکمیل می شود.

افزایش نمایندگان مجلس قانون است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص تلاش های مجلس نهم برای تصویب طرح افزایش نمایندگان مجلس هم گفت: متأسفانه علی رغم اینکه براساس قانون باید به ازای هر 10 سال،20 نماینده به تعداد نمایندگان اضافه شود این طرح به نتیجه نرسید که امیدوارم این مسئله در مجلس دهم پیگیری شود.

افزایش 37 رشته دانشگاهی در استان

جوکاردر بخش دیگری از سخنانش با اعلام این مطلب که در 4 سال گذشته با تلاش نمایندگان استان 37 رشته کارشناسی ارشد و دکتری به رشته های دانشگاه های استان اضافه شده بیان داشت: از ویژگی مهم این رشته ها این است که ازپتانسیل بالایی در بحث اشتغال و کارآفرینی برخوردار هستند.

وی تصویب طرح تحول سلامت را از مهمترین طرح های حوزه بهداشت، درمان و سلامت دانست و گفت: در مجلس نهم منابع پایدار اجرای این طرح آماده شده که امیدواریم در مجلس دهم به تصویب برسد تا خیال مردم در خصوص اجرای دائمی این طرح راحت شود.

احداث دوبیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در استان یزد در آینده نزدیک

وی احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 64 تختخوابی اشکذر را از طرح های مهم حوزه سلامت در این شهرستان دانست وگفت: خوشبختانه با مشارکت خیرین تعداد تختخواب های این بیمارستان تا این لحظه به 150 تخت افزایش یافته است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم همچنین از تصویب احداث بیمارستان تخصصی سرطان در آبان 94 در سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: با تلاش های زیاد ساخت این بیمارستان در دستور کار وزارتخانه قرار گرفت که اگر مسئولین زودتراز این اقدام کرده بودند فرصت زیادی از استان به هدر نمی رفت.

فرصت طلائی صنعت استان به علت سیاسی کاری مسئولین از دست رفت

وی تصویب احداث جاده نطنز-یزد-سیرجان و خارج کردن ریل قطارهای باربری ازشهر، احداث شهرک های صنعتی زارچ و ندوشن را ازمهمترین طرح های حوزه راه عنوان کرد و گفت: البته یک فرصت طلائی برای احداث شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز وجود داشت که به علت عدم همکاری مسئولین آن هم به دلیل مسائل سیاسی  از دست رفت.

نتیجه برجام قابل پیش بینی بود

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان در خصوص تصویب برجام در مجلس نهم هم گفت: علی رغم تذکرات زیادی که در بحث توافق هسته ای و عدم تاثیرگذاری آن بر اقتصاد کشور به دولتمردان داشتیم و نتیجه آشکار آن اما در نهایت برای آنکه همدلی و هم زبانی مجلس با دولت را نشان دهیم این طرح را تصویب کردیم که امروز شاهد کارشکنی های آمریکا ئی ها و تداوم تحریم ها بوده و تازه آنان به دنبال برجام های 2 و 3 وغیرو نیز بودند تا اراده خود را به ملت ایران تحمیل کنند.

اقتصادمقاومتی؛ تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور

وی نگاه درون زا و برون نگر به اقتصاد کشور را تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور برشمرد و از بین بردن رانت های اقتصادی درکشور، جلوگیری از اجرای طرح های اقتصادی غیر ضرور، شفاف سازی فعالیت های اقتصادی، حمایت از تولید ملی با پرداخت یارانه تولید و حمایت از شرکت های دانش بنیان را از مصادیق اقتصاد مقاومتی برشمرد.

جوکار فسادهای اقتصادی را ناشی از عدم شفافیت در اطلاع رسانی دانست و گفت: متأسفانه امروز به جای اینکه در کنار مردم باشیم در مقابل آنان قرار داریم به نحوی که با استعفای رئیس بیمه مرکزی شخصی جانشین وی می شود که فیش حقوق میلیونی اش برای مردم افشا شده است.

خانه نشینی مدیران متخصص به صلاح استان نیست

وی با انتقاد از نگاه جناحی به مدیران استان در دولت های مختلف گفت: متأسفانه در استان شاهد خانه نشینی مدیران متعهد و متخصص هستیم که اصلا به صلاح استان نبوده و نیست.

عدم استقبال اصلاح طلبان از شورای راهبردی استان

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان اضافه کرد: با دعوت از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان سابق استان در مجلس و استانداران سابق تلاش شد تا باتشکیل شورای توسعه راهبردی استان مشکلات استان را بررسی و حل و فصل نمائیم که متأسفانه این جلسه از سوی اطلاح طلبان تحریم شد و به اهداف خود دست پیدا نکرد.

جوکار ادامه داد: هرچند جلسات شورا تشکیل شد و کلید کار را به دست استاندار یزد دادیم اما متأسفانه پیگیری از سوی وی صورت نگرفت.

محمد صالح جوکار با قدردانی از همه مردم و مسئولینی که وی را در پیگیری مصوبات استانی در مدت تصدی پست نمایندگی همراهی کردند گفت: از همه دوستان چه منتقدان و چه حامیان و چه کسانی که حتی به شخص بنده تهمت زدند تشکر می‌کنم و باید بگویم من از هیچ‌کس کوچک‌ترین ناراحتی ندارم.

وی ابراز امیدواری کرد: نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم فارغ از نگاه‌های سیاسی و وابستگی به بک جریان خاص برای استان گام‌های مؤثری بردارند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار