پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل صدا و سیما یزد:

خبرنگاران آزاد دستاویز تفکر غلط مدیران رسانه گریز نشوند/خبرنگاران در انعکاس عملکرد مدیران حاشور زنند


مدیر کل صدا و سیما یزد عنوان کرد: برخی مدیران تصور غلطی از رسانه دارند و همین تفکر را به رسانه ها تعمیم داده و باعث ایجاد رسانه ای بی رگ و بی تاثیر می شوند.

به گزارش یزدرسا به نقل از سروابرکوه، آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال 93 با حضور حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم ابرکوه در مجلس و دکتر احمد پهلوانیان مدیر کل صدا و سیما استان یزد در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.


یکی از افتخارات بزرگم، شاگردی آیت الله علیدوست است


مدیر کل صدا و سیما استان ضمن اشاره به استعدادها و افراد هنرمند در ابرکوه اظهار داشت: یکی از افتخارات بزرگم این است که خداوند توفیق شاگردی آیت الله علیدوست از دانشمندان بزرگ کشور را به من داد. وی با روحیه دینی، انقلابی و ولایی در انجام کارها بسیار سخت کوش و جدی می باشد.


پهلوانیان گفت: اجمالاً به ظرفیت های فرهنگی و هویت تاریخی این شهرستان و استان آگاه هستم. در دید سنتی، عناصر فرهنگی در یک خط کنار هم قرار دارند که مجموعه ای از آداب و رسوم، عقاید، گویش، موقعیت جغرافیایی و ... را شامل می شوند. عناصر فرهنگی در یک کره، بر یکدیگر تاثیر گذار و تاثیر پذیر بوده و هیچ یک جدای از دیگری نیست.


رسانه قلب فرهنگ است
وی تصریح کرد: یکی از این عناصر مهم فرهنگی، رسانه است. امروز رسانه قلب فرهنگ است و زمانی این گفته صدق می کند که بتوانند تمام عناصر فرهنگی را بشنود و ارتباط پیوسته با آنها داشته باشد.


تصور غلط برخی مدیران باعث ایجاد رسانه بی رگ و بی تاثیر می شود


مدیر کل صدا و سیما افزود: نکته ای که ممکن است به مذاق بعضی مدیران خوش نیاید اینکه، آنها تصور غلطی از رسانه دارند و همین تفکر را به رسانه ها تعمیم داده و باعث ایجاد رسانه ای بی رگ و بی تاثیر می شوند.


مشکل خبرنگاران آزاد اینکه تحت هدایت سازمان ها هستند/ خبرنگاران در انعکاس عملکرد مدیران، حاشورزنند


پهلوانیان تاکید کرد: یکی از مشکلات خبرنگاران آزاد در شهرستان ها که خبرنگار رسانه ای نیستند و به بحث خبری آسیب می رساند، همین است که تحت هدایت ادارات و سازمان ها هستند و خلاف این موضوع تنها در برخی رسانه های استان مشهود است.


این مقام مسئول متذکر شد: خبرنگار باید انتقاد کند و در کنار انعکاس عملکرد مدیران، حاشوری بزند که آنها (مدیران) بهتر دیده شوند.


ساخت کارت پستال رسانه ای برای معرفی میراث فرهنگی


وی با اشاره به ظرفیت های بالای میراث فرهنگی در یزد و شهرستان ها عنوان کرد: در این زمینه باید کارت پستال های رسانه ای تولید و به صورت مجموعه ای در سایت ها، شبکه های اجتماعی و ملی و حتی برای توریست ها پخش کنیم.


مدیر کل صدا و سیما یزد در پایان اذعان داشت: از هم اکنون از طرح های مستند سازی در بخش های مختلف صنعت، اقتصاد، فرهنگ، هویت تاریخی و... که ارزشی باشند حمایت می کنیم.


گفتنی است مدیر کل صدا و سیما پس از پایان جلسه و اقامه نماز جمعه،  از تعدادی بناهای تاریخی ابرکوه بازدید کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار