پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با تدارک 180 برنامه معنوی و خیرانه؛

خدام رضوی 17 مرداد به یزد می آیند/تلاش 550 نفر در جشنواره زیر سایه خورشید


دبیر نهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد گفت: سال گذشته تشکل جوانان رضوی یزد رتبه دوم کشور که در برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید رتبه اول را کسب کرده است.

به گزارش یزد رسا، حجت‌الاسلام مجتبی صداقت عصر دیروز در جمع اصحاب رسانه گفت هیئت انصار ولایت یزد در مدت 18 سال گذشته در راستای فعالیت‌های بزرگ فرهنگی فعالیت های بسیاری داشته است که یکی از موفقیت‌های بزرگ این مجموعه، برگزاری و برنامه‌ریزی جشن زیر سایه خورشید است.
دبیر نهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد افزود: جشنواره زیر سایه خورشید از جمله برنامه هایی است که از بدو شروع به همت هیأت انصار ولایت یزد برگزار شده است.
صداقت با بیان اینکه کل کشور و 15 کشور خارجی در سالروز ولادت امام رضا علیه السلام میزبان خدام رضوی و پرچم آستان آن امام رعوف هستند تصریح کرد: تشکل کانون جوانان رضوی یزد هر سال به صورت تشکل نمونه معرفی شده  به گونه ای که الگوی استان های دیگر هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته تشکل جوانان رضوی یزد رتبه دوم کشور که در برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید رتبه اول را کسب کرده است و خوشبختانه همیشه تشکل های شهرستانی نیز همراهی و همکاری خوبی را در میزبانی از خدام رضوی داشته اند.
دبیر نهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد در خصوص زمان و نحوه برگزاری این جشنواره ابراز کرد: استان یزد از تاریخ هفدهم مرداد تا بیست و چهارم مرداد میزبان خدام خاوه دبود که از روز یکشنبه با استقبال خدام در فرودگاه یزد از ساعت 8 صبح شروع می شود.
وی با بیان اینکه استقبال رسمی مردم دارالعباده از خدام رضوی عصر روز هفدهم از گلزار شهدای گمنام در میدان امیر چخماق به سمت آستان امامزاده جعفر علیه السلام صورت می گیرد تصریح کرد: این برنامه از ساعت 17:30 دقیقه آغاز خواهد شد و تا پایان روز بیست و چهارم برای حضور خدام در استان یزد 180 برنامه تدارک دیده شده است.
صداقت با بیان اینکه علاوه بر یزد 9 شهرستان استان برای حضور خدام تلاش می کنند خاطر نشان کرد: حضور تشکل های مردمی از نقاط قوت جشنواره زیر سایه خورشید است و مانند سال های گذشته تشکل های مردم هم در مرکز استان هم در شهرستان ها امادگی خود را برای همکاری اعلام کرده اند.
دبیر نهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد با اشاره به اینکه سال گذشته قریب به 12 هزار نفر ساعت در شهر یزد برای جشنواره زیر سایه خورشید فعال بوده اند عنوان کرد: این موضوع و فراگیری، سرمایه عظیم نیروی انسانی دور هم جمع کرده است تا با یاری هم بزرگ ترین اتفاق فرهنگی استان و کشور رقم خورد.
وی با اشاره به ستاد برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید گفت: این ستاد دارای 6 کمیته و 20 واحد است که تنها در یزد 550 نفر به صورت کادر برای این جشنواره زحمت می کشند.
صداقت دیدار با امام جمعه، علما، خانواده شهدا و جانبازان، محرومان کمیته امدادو بهزیستی، عیادت از بیماران بیمارستان ها، سرکشی به روستاهای محروم و هماهنگی برای همراهی مسئولان شهرستانی با تیم خدام در سرکشی هی روستاها، آزادی زندانیان، افتتاح صندوق قرض الحسنه در نعیم آباد یزد، ارائه یک روز ویزیت رایگان در درمانگاه کوثر، اعطای بسته ویژه ارزاق، افتتاح کاروان سلامت با همکاری هلال احمر در روستای شحنه و ویزیت  رایگان، آزادسازی موتورسیکلت های توقیف شده و اهدای کلاه ایمنی، قدردانی از تولید کنندگان، کارافرینان نمونه یزد با حضور خدام با توجهبه شعار سال، قدردانی از پزشکان خیر و راه اندازی کاروان «زائر اولی ها» با همکاری آستان قدس پس از میلاد امام رضا علیه السلام را از مهم ترین برنامه های حضور خدام در استان یزد عنوان کرد.
صداقت در پایان لازمه تأثیرگذاری بیشتر حرکت بزرگ زیر سایه خورشید را اطلاع رسانی درست و به موقع عنوان کرد افزود: امیدواریم رسانه ها دستیاری ما را در انعکاس این رویداد رها نکنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار