پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس بنیاد نهج البلاغه استان یزد:

خلفای سه گانه هم سیاست های منفعتی جهان اسلام را تایید می کردند/ترویج وحدت؛شیوه عملی امام علی(ع)


رییس بنیاد نهج البلاغه استان یزد گفت: در زمان خلافت حضرت علی (ع) خلافای سه گانه از مشاورین حضرت بودند و دلسوزانه سیاست هایی که به نفع جهان اسلام بود را تایید می کردند.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا ابویی در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به قرار گرفتن در هفته وحدت اظهار داشت: در منطقه و بلاد اسلامی با توجه به حربه های دشمن واسلام ستیزی ها بی دریغ آن ها، وحدت برای مسلمانان می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد چراکه به طور طبیعی بیگانگان دشمنان اسلام بیشترین فرصت را برای عدم وصول این وحدت با هدف تفرقه افکنی ایجاد می کنند.

دود ناشی از ترویج افکار وهابیت درمنطقه به چشم عامه مردم می رود

رییس بنیاد نهج البلاغه استان یزد بخشی از تلاش های اسلام ستیزی دشمن را در قالب گروهک های تروریستی داعش و گروه های تکفیری مانند طالبان عنوان کرد و افزود: از لحاظ عموم مسلمان، به برکات اسلام و به پشتیبانی وجود علمای اسلامی موجب شده است نوعی همگرایی جهت منافع اسلام بین همه افکار و فرقه ها ایجاد شود اما در بخشی از گروه های مسلمان به ویژه بین توده مردمی که در تیررس تبلیغ افکار وهابیت هستند این تفرقه وجود دارد که دود آن در چشم مردم منطقه و خود عامه مردم می رود.

حجت الاسلام ابویی با بیان اینکه امروزه استکبار در ایجاد تردید و تفرقه بیین علمای مسلمان در وحدت اسلامی ناکام مانده است تصریح کرد: به طور کلی هم در داخل و هم خارج از کشور به ویژه کشورهایی اهل تسنن که دارای پایگاه فکری قوی فکری هستند وحدت اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و به دعوت رهبران انقلاب از زمان امام خمینی(ره) تا مقام معظم رهبری محقق شده است.

همه مسلمانان دنیا متوجه شده اند «داعش» خودی نیست

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش کشورهای غربی در رویش ها فرقه کاذب واحساس بیش از پیش پاک سازی گروهک داعش در منطقه خاطرنشان کرد: اگر دست حمایت اروپایی ها و استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل از سر و پشت گروهک های تروریستی داعش که مادر و مبدل اصلی آن خود استکبار جهانی است برداشته شود این گروهک ها به سرعت نابود می شوند.

وی اذعان داشت: مردم منطقه به ویژه عراق و سوریه متوجه شده اند که اینها خودی نیستند و با یک وحدت داخلی علیه شان قیام کردند و شاهدیم که بخش اعظمی از زیاده خواهی آنها متوقف شده است و قدرتی  کاذبی که با پشتیبانی استکبار به دست آورده بودند  از آن دستشان گرفته شده است.

رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد ادامه داد: امیدورایم با توجه به آنچه صاحب نظران پش بینی می کنند در ماه های آینده حداقل در سطح کشور عراق شاهد آزادی این منطقه از وجود منحوس گروهای تکفیری باشیم.

شیوه عملی حضرت علی(ع) ترویج وحدت مسلمانی است

وی با اشاره به تبیین وحدت اسلامی در فرامین نهج البلاغه گفت: توصیه به تعاون، همکاری، کار نیک بر مبنای تقوا و پرهیزگاری بین همه اقشار مسلمانان است شیوه عملی امیرالمومنین است که نشان داده از بدو پیامبر اسلام تا زمان شهادتشان همواره در صدد وحدت مسلمانان، حتی به ضرر خود قدم برداشته است.

خلفای سه گانه هم سیاست های منفعتی جهان اسلام را تایید می کردند

حجت الاسلام ابویی با تشریح اینکه همیشه قدرت و قوت حاکمیت اسلامی و اضمحال و تضعیف دشمنان اسلام سیاست اصلی امیر المومنین بوده است ابراز داشت: در زمان خلافت حضرت علی (ع) خلافای سه گانه از مشاورین حضرت بودند و دلسوزانه سیاست هایی که به نفع جهان اسلام بود را تایید می کردند.

وی افزود: توصیه همه ائمه پیشوای اثنی عشر شیعه 12 امامی همواره بر وحدت در طول تاریخ 250ساله آنها بوده است که جامعه اسلامی دچار تشدد نشود و دشمنان اسلام سو استفاده نکنند.


حجت الاسلام ابویی با اشاره به اینکه اختلاف های بین گروه های چپ و راست داخلی می توان سلیقه ای صرف عنوان کرد ادامه داد: اختلاف ها همیشه این طور نیست که از یک مسیر بدون فراز و نشیب حرکت کند ممکن است از جایی با سلیقه شروع شود و به سلیقه دیگری ختم شود اگر که اختلاف های گروه های مختلف سیاسی مبنا داشته باشد پس مبنای این اختلاف ها جز تقویت نظام و پیشبرد اهداف نظامی نیست.

رییس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در پایان تصریح کرد: گروه ها و احزاب سیاسی داخلی اگر حول محور نظرات رهبری و ولی فقیه نظام حرکت کند هرگز به دام طمع کاران بیگانه نخواهد افتاد ولو اینکه اختلاف سلیقه گروهی بر مبنای منافع اسلامی شکل نگیرد که مطمئنا چنین گروهی در کشور نیست.

آخرین اخبار آخرین اخبار