پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آتش بی کیفیتی خودروهای دخلی بر مال مردم بی دفاع!

خودروسازی که زیربار جبران خسارت نمی رود!/سمندی که خود به خود در آنش سوخت+ تصاویر


ایران خودرو علی رغم نظر تخصصی اداره آتش نشانی، حاضر به قبول نقص فنی در سیستم سوخت رسانی خودرو سمند ال ایکس و جبران خسارت مالک آن نیست.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ؛ همه سوختن خود به خودی خودروهای 405 را به خاطر داریم. به یاد داریم اهمال مسئولان ایران خودرو تا جایی ادامه یافت که تنها در پنج ماهه نخست سال 85 طبق آمار پلیس راه کشور 124 نفر از هموطنانمان در 60 مورد آتش سوزی جان باختند.
اما ظاهرا تجربه تلخ آن سال ها ادامه خواهد یافت. حدود یک ماه قبل خودروی سمندی در یزد خود به خود شعله ور شد و در عرض 3 دقیقه در آتش سوخت.

 


مالک خودرو واقعه را اینگونه شرح داد:«سمند مدل 91 خود را در کنار خیابان پارک کرده بودم و به آرایشگاه رفتم. چند دقیقه بیشتر نگذشته بود که یکی از کسبه محل با عجله داخل آرایشگاه آمد و گفت یک سمند در خیابان آتش گرفته است. سریع از مغازه بیرون رفتم و اتومبیل خودم را دیدم که در کنار خیابان در شعله ها می سوخت. داخل ماشین پر از دود بود و از درون شعله ور شده بود. کپسول آتش نشانی کوچک آرایشگاه جواب نداد. ماشین در همان حالت خود به خود به حرکت در آمد و به دو موتور سیکلتی که در همان نزدیکی پارک شده بودند هم خسارت وارد شد. آتش نشانان در کمتر از چند دقیقه خود را رساندند ولی دیگر دیر شده بود.»
هر چند خوشبختانه در این واقعه خسارت جانی به بار نیامد ولی ایران خودرو حاضر به عذرخواهی، رفع نقص بقیه سمندهای lx  و جبران خسارت مالک خودرو نیست. علی رغم اینکه در گزارش آتش نشانی به صراحت از نقص فنی سیستم سوخت رسانی زیر خودرو سخن به میان آمده است مسئولان ایران خودرو علت آتش سوزی را عامل بیرونی ذکر کرده و به همین بهانه از پرداخت خسارت مالک خودرو امتناع می ورزند.


به راستی آیا حوادث آن سال ها تجربه خوبی برای مسئولان ایران خودرو نداشته است؟ آیا حمایت های بی دریغ دولت از خودروسازان برای آن ها این توهم را ایجاد کرده که توانایی انجام هر کاری را دارند؟ خودروسازان آزادند و هیچ مسئولیتی در قبال انجام کارهای خود ندارند؟!
 


آخرین اخبار آخرین اخبار