پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

شهردار یزد:

خیابان قیام ماشین رو می ماند


شهردار یزد با اشاره به آغاز پروژه کفسازی خیابان قیام گفت: برخی عزیزان گمان می کنند این مسیر قرار است پیاده رو شود؛ اما این اتفاق نمی افتد و تردد خودرو در این مسیر به صورت دو طرفه هم در حال اجرای پروژه و هم بعد از آن ادامه پیدا می کند.

به گزارش یزدامروزمحمدرضا عظیمی‌زاده در مصاحبه با یزد رسا با اشاره به آغاز پروژه خیابان قیام اظهار داشت: پروژه خیابان قیام پروژه کف سازی است. سوالی که برای برخی عزیزان ایجاد شده این است که گمان می کنند این مسیر قرار است پیاده راه شود. اما این اتفاق نمی افتد و تردد خودرو در این مسیر به صورت دو طرفه هم در حال اجرای پروژه و هم بعد از آن ادامه پیدا می کند.

شهردار یزد تاکید کرد: چون مسیر جایگزینی برای انتقال ترافیک این خیابان نداشتیم پس پیاده راه شدن این مسیر کاملاً منتفی است.

وی ادامه داد: اگر حتی می خواستیم آسفالت مسیر را مرمت کنیم به هر حال باید دسترسی مسیر محدود می شد. ولی الان آسفالت را با کف سازی به صورت سنگ جایگزین می کنیم کاری که  در کشورهای مختلف انجام شده و خیلی زیبا است ولی به هیچ عنوان مسیر ترافیکی خیابان قیام محدود نخواهد شد.

عظیمی زاده با اشاره به دغدغه پارک خودرو در این مسیر اظهار داشت: در بحث تامین پارکینگ با هماهنگی که انجام شده تامین پارکینگ رایگان برای شهروندان در این مسیر میسر خواهد شد. چند زمین هم در این منطقه مکان یابی شده است که بعضی به صورت موقت و بعضی هم دائمی در خدمت پارک خیابان قیام باشد.

وی در پایان در پاسخ به لزوم یکطفه سازی برخی مسیرها در شهر یزد، عنوان کرد: بحث یک طرفه سازی در طرح جامع ترافیک پیش بینی شده است. اما در خصوص اجرا باید حمل و نقل عمومی را با یک اولویتی تقویت کنیم، که در طرف مقابل حمل و نقل عمومی امکان پذیر باشد به اضافه اینکه خیابان هایی باشد که بتواند ترافیک سمتی که امکان عبور ندارد را تامین کند. تمام این ها باید پیش بینی بشود در غیر اینصورت این طرح ها با شکست روبرو می شود.


 


آخرین اخبار آخرین اخبار