پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول مرکز حفظ آثار سپاه الغدیر استان یزد:

دارالعباده؛ عصر امروز به استقبال شهدای گمنام می رود/تشریح برنامه های سالروز شهدای منا در یزد


مسئول مرکز حفظ آثار سپاه الغدیر استان یزد گفت: مردم یزد عصر امروز به استقبال شهدای گمنام می روند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، مسئول مرکزحفظ آثار سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت سالروز شهدای فاجعه منا به برنامه های در این رابطه اشاره کرد و افزود: نخستین برنامه برگزاری مراسم دعای عرفه در سراسر استان برای برائت از مشرکین است که پیام معظم رهبری هم در خصوص بیان می شود.

محمدمهدی فرهنگ دوست با بیان اینکه امسال به مناسبت سالروز شهدای فاجعه منا 114 شهید گمنام در سراسر کشور توزیع شده است، اظهار کرد: استان یزد نیز میزبان 4 شهید می باشد و مراسم استقبال از این شهیدان امروز ساعت 18 در فرودگاه شهید صدوقی یزد برگزار و سپس به سمت سپاه ناحیه مرکزی یزد تشییع می شوند.

وی با بیان اینکه فردا شهدای گمنام مهمان چهار شهرستان یزد، مهریز، میبد و اردکان می باشند، گفت: مراسم دعای عرفه در گلزار شهدای خلدبرین یزد میزبان شهید گمنام می باشد.

سردار فرهنگ دوست خاطرنشان کرد: یادواره شهدای منا یکشنبه 28 شهریوماه ساعت 7:30 در مسجد روضه محمدیه (حظیره) همراه با سخنرانی حجت الاسلام جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان برگزار می شود.

وی همچنین از برگزاری "شبی با قرآن" با حضور اساتید کشوری در روز پنجشنبه اول مهرماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امامزاده جعفر خبر داد.

فرهنگ‌دوست بیان کرد: زمانی که فاجعه منا اتفاق افتاد، با پیشنهاد رئیس بنیاد شهید کشور و نماینده ولی فقیه در حج و زیارت، قرار شد که این شهدا در گلزار شهدا دفن شود و مقرر شد که مسائل فرهنگی آنها از طریق بنیاد شهید و مسائل درمانی آنها از طریق حج و زیارت دنبال شود.

وی گفت: هنوز مشکلات حقوق و مباحث مالی مربوط به بازماندگان شهدای این حادثه به درستی انجام نشده است.

نویسنده کتاب "خط شکن کویر" به جنایات آل سعود در منا اشاره کرد و گفت: در حال حاظر 93 کشور در گروهک داعش نیرو دارد و آل سعود توانسته است با پول و قدرت خود دولت های مختلف را گمراه کند.

وی ادامه داد: خانم هیلاری کلینتون در خاطراتش گفته من بنیانگذار داعش بودم و دلیلم این بود چون مسلمان داشتند علیه اسرائیل بسیج می شدند به فکر تشکیل غده سرطانی افتادم تا بتواند کشورهای اسلامی را با خود درگیر کند.

انتهای پیام/ه
 


آخرین اخبار آخرین اخبار