پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون امنیتی وزیر کشور:

داعش در حد و اندازه تعرض به ایران نیست


معاون امنیتی وزیر کشور تاکید کرد: اینکه گفته می شود داعش به نزدیک مرزهای ما می آید باید بگویم این گروه تروریستی در حد و اندازه ای نیست که بخواهد به مرزهای ما تعرض کند.

به گزارش یزد امــــروز،سردار ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در مرزهای غربی کشور تحرکاتی از سوی گروههای تروریستی دیده شده است یا خیر، اظهار کرد: تحرکی دیده نشده است و اظهارات آقای وزیر کشور مبنی بر اینکه اگر این گروهها به ۴۰ کیلومتری مرز ما برسند، واکنشی جدی نشان می دهیم در پاسخ به شایعه ای بود که برخی مطرح کرده بودند که این گروه ها ممکن است به مرزهای ما نزدیک شوند.

 

وی افزود: بر اساس قوانین و هماهنگی هایی که صورت گرفته است این امکان وجود دارد که اگر یک زمانی عواملی قصد ایجاد ناامنی در مرزهای ما را داشته باشند تا فاصله زیر ۵۰ کیلومتر بدون هیچ گونه فوت وقتی واکنشی سخت نشان داده شود.

 

معاون امنیتی وزیر کشور در پاسخ به این سئوال که آیا این تدبیر در خصوص مرزهای شرقی هم انجام شده است یا خیر، گفت: این موضوع برای مرزهای شرقی تفاوت پیدا می کند زیرا بر اساس مقررات، نیاز به یکسری هماهنگی ها با کشورهای همسایه شرقی وجود دارد.

 

سردار ذوالفقاری تاکید کرد: به طور کلی مراقبت و رصد در خارج مرزهای کشور وجود دارد و پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفته است و همچنین برنامه هایی وجود دارد که اساسا اعلام نمی شود اما در هر صورت تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

 

وی تصریح کرد: در خصوص اینکه گفته می شود داعش به نزدیک مرزهای ما می آید باید بگویم این گروه تروریستی در حد و اندازه ای نیست که بخواهد به مرزهای ما تعرض کند و اصلا در این سطح قرار ندارد.

 

منبع:مهر


آخرین اخبار آخرین اخبار