پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سازمان های حقوق بشر کجا هستند؟

داعش هم به جمع تولیدکنندگان سلاح های شيميايي پیوست


رئيس سازمان منع سلاحهاي شيميايي يك ديده بان جهاني روز سه شنبه اعلام كرد: نشانه هاي ' به شدت نگران كننده اي ' در اين مورد وجود دارد كه گروه داعش در حال توليد سلاح هاي شيميايي بوده و ممكن است از اين سلاح ها پيشتر در عراق و سوريه استفاده كرده باشد.

به گزارش یزدامروز به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، ' احمد اوزومجو ' گفته است گروه هاي حقيقت ياب اين نهاد شواهد و قرائني در مورد استفاده از گاز سولفور خردل در حملات انجام شده در اين دو كشور يافته اند.

او به خبرگزاري فرانسه گفت : سوء ظن قوي در مورد استفاده از اين سلاحهاي شيميايي از سوي آنها وجود دارد. '

اوزومجو در حاشيه كنفرانس سه روزه در مقر اين سازمان در لاهه گفت : دومين سوء ظن اين است كه آن ها ممكن است خود در حال توليد اين سلاح ها باشند كه اين بسيار نگران كننده است . '

وي افزود : اين امر ثابت مي كند كه آنها از فن آوري ، دانش و همچنين دسترسي به مواد لازم براي توليد سلاح هاي شيميايي برخوردارند.

حان برنان مدير سيا در ماه فوريه به شبكه خبري سي بي اس گفت كه نيروهاي داعش از قابليت توليد مقادير كمي گاز كلر و خردل برخوردارند.

اوزومجو به حمله خاصي اشاره نكرد ولي سانا خبرگزاري رسمي سوريه گزارش داده است كه داعش ماه گذشته به حمله شيميايي عليه نيروهاي ارتش سوريه در يك پايگاه هوايي تحت كنترل دولت در خارج از شهر تقسيم شده ديرالزور دست زده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار