پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد:

درآمد نزدیک به 800 میلیارد تومانی استان یزد در هفت ماهه امسال


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد و تجهیز منابع یزد در نشست ستاد درآمد تجهیز منابع استان گفت: در هفت‌ماهه سال 1397، درآمد وصولی این استان به 789 میلیارد تومان رسید. که این مبلغ به مدت مشابه سال قبل تغییری نکرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد و تجهیز منابع یزد در نشست ستاد درآمد تجهیز منابع استان گفت: در هفت‌ماهه سال 1397، درآمد وصولی این استان به 789 میلیارد تومان رسید.

علی نمازی فزود: این مبلغ نسبت به عدد مصوب 15 درصد کاهش دارد؛ اما نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نکرد.

وی اظهار داشت: از مجموع درآمدهای استان 751 میلیارد تومان مربوط به بخش مالیات است که این عدد 12 درصد نسبت به مبلغ مصوب و یک درصد نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش دارد.

وی مالیات‌های مستقیم را شامل اشخاص حقوقی غیردولتی، حقوق بخش عمومی و خصوصی، مشاغل، مستغلات، املاک، ارث، تمبر نقل‌وانتقال سرقفلی و سهام، سفته و اوراق بهادار به ارزش 420 میلیارد تومان و مالیات غیرمستقیم را شامل ارزش‌افزوده، کالا و خدمات، عوارض خروج از کشور، نقل‌وانتقال و شماره‌گذاری اتومبیل را 331 میلیارد تومان عنوان کرد.

به گفته نمازی درآمد وصولی استان در هفت‌ماهه امسال مشتمل بر 96 درصد درآمد مالیاتی، سه درصد خدمات ،فروش کالا و یک درصد جرائم و خسارت بوده است.

مجموع درآمد مصوب سال 97 استان یزد یک هزار و 566 میلیارد تومان مصوب شد.

استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها ،آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار