محتوا محتوا

استاندار یزد خبر داد


استاندار یزد با بیان اینکه سال گذشته ۱۱۳ هزار و ۹۰۰ گردشگر خارجی به یزد سفر کردند گفت: درآمد یزد از حضور گردشگران خارجی به ۳۶ میلیون دلار رسید.

به گزارش یزدامروز، سیدمحمد میرمحمدی در نشست شورای اداری استان یزد که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه ستاد استانی مدیریت راهبردی شهر یزد در شورای تامین استان به تصویب رسید اظهار داشت: به این وسیله همه دستگاه‌ها و نهادها همکاری مجدانه در ارتباط با ملزومات ثبت جهانی بافت تاریخی انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ کارگروه در ذیل ستاد مدیریت راهبری بافت جهانی و شهر یزد ایجاد شده که هر یک از این کارگروه‌ها اقدامات خاص خودشان که تدوین شده اجرایی می‌کنند.

استاندار یزد افزود: سال گذشته ۱۱۳ هزار و ۹۰۰ گردشگر خارجی به استان یزد سفر کردند که درآمد حاصل از حضور این گردشگران در استان یزد ۳۶ میلیون دلار بوده است.

میرمحمدی تعداد راهنمایان فعال گردشگری در استان یزد را ۳۷۴ نفر دانست و گفت: در مجموع تمام شاخص‌های گردشگری استان یزد از سال 92 تا 95 با رشد همراه بوده و زمینه توسعه گردشگری در این استان به صورت چشم‌گیری فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای استان یزد در بحث گردشگری، ایجاد اماکن بومگردی در استان است، خاطرنشان کرد: در سال‌های 92 و 93 هیچ مرکز بوم‌گردی در استان ایجاد نشده بود ولی در سال 94 تعداد 10 مورد از این اقامت‌گاه‌ها در یزد به وجود آمد.

استاندار یزد تصریح کرد: در سال گذشته تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در استان به بهره‌برداری رسید رشد چشم‌گیری نسبت به سال 94 داشت و بیش از 50 اقامتگاه در یزد افتتاح شد.

میرمحمدی ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را یک فرصت بسیار خوب برای توسعه گردشگری در استان و کشور داسنت و گفت: لازم است که تمام نیازهایی که برای این موضوع در استان یزد وجود دارد انجام شود و با کمک مسئولان استانی و کشوری زمینه معرفی هر چه بیشتر یزد به جهانیان را فراهم می‌کنیم

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار