پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل صدا و سیمای استان یزد:

درب اتاقم به روی همه جریان‌ها بازاست/خطم فقط خط ولایت است/شبکه های اجتماعی تهدید آمیز و فرصت آور


مدیر کل صدا وسیمای یزد در دیدار با خبرنگاران یزد رسا گفت: اولین شرط یک رسانه احترام گذاشتن به سلایق مختلف است اما برخی رسانه ها در حالی که داعیه آزادی بیان دارند تحمل حتی یک نظر مخالف را نداشته و در برابر مخالفان خود دست به توهین و اتهام زنی می کنند.

 به گزارش یزد امروز؛ عصر امروز جمعی از خبرنگاران سایت یزد رسا با مدیر کل جدید سازمان صدا و سیمای استان یزد در فضایی صمیمی دیدار کردند.


در این دیداررئیس سازمان صداو سیمای استان، ضمن عرض خیر مقدم به حضار، اولین شرط یک رسانه را احترام گذاشتن به سلایق مختلف دانست و اضافه کرد: برخی رسانه ها در حالی که داعیه آزادی بیان دارند تحمل حتی یک نظر مخالف را نداشته  و در برابر مخالفان خود دست به توهین و اتهام زنی می کنند.


دکتراحمد پهلوانیان ادامه داد: یک مدیررسانه ای باید دارای سعه صدر بوده و تاب تحمل شنیدن نظر مخالفان را داشته و در مواجه با توهین ها و تهمت ها لبخند بزند و من در اینجا اعلام می کنم که درب اتاقم به روی همه جریان ها باز است.


وی تصریح کرد: باید اجازه  داد تا همه نظرات خود را مطرح کنند چرا که بها ندادن به نظرات سرخودگی و انزوا به بار آورده و افراد نسبت به مشکلات بی تفاوت می شوند.


دکتر پهلوانیان با اشاره به اینکه وام دار هیچ گروه و حزب و جناحی، چه اصول گرا و چه اصلاح طلب نبوده، نیستم و انشاالله نخواهم بود گفت: چشمم  تنها به انگشت اشاره  ولی زمان و مقتدایم حضرت امام خامنه ای است و خطم فقط خط رهبری است.


احمد پهلوانیان ادامه داد: یکی از اهداف بنده و سازمان، تعامل  با همه گروه ها و احترام به آرای آن هاست و به همین جهت درب اتاقم به روی همه طیف های سیاسی باز است  اما دراین میان با هیچ شخص و گروهی تعارف ندارم و با مطرح کردن نواقص و کاستی ها درکمال احترام، پاسخ مسئولان را مطالبه خواهم کرد.


مدیر کل صدا و سیمای استان خاستگاه فکری خود را دین و فرهنگ دانست و گفت : برخی دین را مقوله ای در قالب فرهنگ تعریف می کنند در حالی که دین روح فرهنگ است و هدف نظام اسلامی حاکمیت دین در ابعاد شخصی و اجتماعی جامعه است.


پهلوانیان رسانه ملی را یک رسانه مستقل و تحت نظارت ولایت فقیه عنوان کرد و اظهار داشت: رسانه ملی بدلیل انتصاب خود به رهبرمعظم انقلاب هیچ گاه جناحی عمل نکرده و نخواهد کرد چراکه ایشان در حقیقت بزرگتر همه جناح ها ،دولت ها و جامعه هستند و اعتقاد دارم رسانه ملی به دلیل همین ویژگی باید بر رسانه های دیگر کشور ولایت داشته باشد.


وی با اشاره به تغییر نگرش دنیا از رسانه های بزرگ به سمت رسانه های کوچک تصریح کرد: روزگاری رسانه های کلاسیک مثل رادیو وتلویزیون یا غول های رسانه ای جهان بر دنیا تاثیر گذار بوده و آن ها را ارتش جنگ سرد می خواندند اما امروزه ، وجود رسانه های کوچک وسبک مثل سایت های خبری و شبکه های اجتماعی جای رسانه های کلاسیک را گرفته و بر تفکرات مردم دنیا تاثیرگذارند و یقینا دنیا در آینده محصور این رسانه هاست.


دکتر پهلوانیان با اشاره به لزوم تغییرنگاه به شبکه های اجتماعی ابراز داشت: می توان این شبکه ها را از دو دیدگاه  تهدید آمیز و فرصت آور بررسی کرد و بنده معتقدم باید به این شبکه ها نگاه فرصت آور، داشت و البته از تهدیدات آن نیزغافل نشد.


وی بهره مندی ازتکنولوژی پیشرفته را برای رسیدن به مقاصد نظام ضروری برشمرد و گفت: همانطور که دشمنان برای ضربه زدن به نظام از همه ابزارها و فن آوری ها  بهره می برند ما نیز نباید از آنان عقب بمانیم.


رئیس صدا وسیمای استان یزد تاکید کرد: در نظریه مدرن، اطلاع رسانی توسط ارسال از یک فرستنده ودریافت توسط یک گیرنده صورت می گیرد در حالی که نظریه حاکم امروز معتقد است رسانه ها می توانند همزمان فرستنده و گیرنده باشند که در شبکه های اجتماعی چنین حالتی وجود دارد و بدون شک آینده از آن این مدل اطلاع رسانی است.

آخرین اخبار آخرین اخبار