پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کوهکن:

درخواست بازرسی از مراکز نظامی روند مذاکرات هسته‌ای را مختل خواهد کرد


نایب‌رییس جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری معتقد است که یکی از روش‌های ایجاد اختلال در روند مذاکرات، مطرح کردن دستورهای جدید همانند بازرسی از مراکز نظامی است.

به گزارش یزد امــــروز،محسن کوهکن نایب رییس جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری ، با اشاره به اینکه برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای، باید توافق‌هایی که صورت می‌گیرد متوازن باشد، گفت: تعریف سیاست برد ــ برد به این معنی است که در نهایت طرفین باید به آن‌ هدفی که برای تحقق آن وارد مذاکرات شدند، برسند.


وی افزود: اگر طرف مقابل شرط و شروطی بگذارد یا اقداماتی را در حین مذاکرات انجام دهد که خللی در منافع از پیش تعیین شده طرف دیگر مذاکرات به وجود آید، توازن هسته‌ای از بین می‌رود.


نایب رییس جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری در ادامه تصریح کرد: بعضاً شاهد هستیم طرف مقابل ما در محتوا یا شکل مذاکرات خللی ایجاد می‌کند. به‌نظر من باید منافع و خواسته‌های طرف ایرانی در مذاکرات با ضمانت اجرایی در متن مذاکرات قید شود.


کوهکن با تأکید بر اینکه باید هر قدمی که طرف مقابل برمی‌دارد باید متناسب با همان قدم، طرف ایرانی مذاکرات نیز قدم بردارد، اظهار داشت: اگر این اتفاق نیفتد و وزن تصمیمات طرفین یکسان نباشد، توازن و حفظ منافع طرفین به‌صورت عادلانه محقق نمی‌شود.


وی در خاتمه با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید اجازه ورود به مراکز نظامی داده شود و حتی اگر این مورد مطرح شد باید مذاکرات متوقف شود، افزود: اگر از جانب طرف مقابل حتی مسئله بازرسی از مراکز نظامی مطرح شود نیز باید طرف ایرانی با اعتراض به اینکه این مسئله خارج از دستور است، بحث هسته‌ای را متوقف کند.  یکی از روش‌های ایجاد اختلال در روند مذاکرات، مطرح کردن دستورهای جدید همانند بازرسی از مراکز نظامی است. هر طرفی‌ که دستو‌ر جدید را در مذاکرات‌ مطرح کند و باعث متوقف‌شدن مذاکرات شود‌ مسئول ‌شکست مذاکرات است.

 

منبع:تسنیمآخرین اخبار آخرین اخبار