پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس کل دادگستری استان یزد:

درخواست طلاق در استان‌های مختلف کشور جزو 10 خواسته اول از دستگاه قضایی است


رئیس کل دادگستری استان یزد اعتیاد، دخالت اطرافیان، اختلاف سطح فرهنگی، میزان تحصیلات، ازدواج‌های سطحی و ازدواج‌های تحمیلی را از جمله مهمترین عوامل طلاق بین خانواده عنوان کرد.

به گزارش یزد امــــروز، محمدرضا حبیبی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد اظهار داشت: دادگستری استان یزد در سال گذشته بیش از 20 هزار پرونده ثبت نشده از سنوات گذشته را در سیستم جامع دستگاه قضا ثبت کرده است.
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: دادگستری استان یزد، همراه با دیگر دستگاه‌های اجرایی استان در رسیدگی و مجازات جرائم جنایی و تجاوز به عنف، به هیچ عنوان کوتاهی نمی‌کند.


حبیبی با اشاره به فعالیت 180 قاضی در استان یزد افزود: دادگستری استان یزد در سال گذشته به 229 هزار و 433 فقره پرونده مختلف رسیدگی کرده است.


وی رسیدگی و اعمال قانون پرونده قتل کودک مهریزی، رسیدگی به پرونده قتل پاسدار بازنشسته توسط اتباع بیگانه با قصد تکفیری، رسیدگی به 2 پرونده تجاوز به عنف، کشف و دستگیری باند جاعلان اراضی دولتی در استان یزد را از جمله اقدامات موثر دادگستری استان یزد در سال گذشته عنوان کرد.


وی با اشاره به اهمیت توجه به بحث پیشگیری در دستگاه قضایی استان یزد تصریح کرد: درخواست طلاق در استان‌های مختلف کشور جزو 10 خواسته اول از دستگاه قضایی است ولی در استان یزد درخواست طلاق جزو 10 خواسته دوم و سوم است.


رئیس کل دادگستری استان یزد اعتیاد، دخالت اطرافیان، اختلاف سطح فرهنگی، میزان تحصیلات، ازدواج‌های سطحی و ازدواج‌های تحمیلی را از جمله مهمترین عوامل طلاق بین خانواده عنوان کرد.


حبیبی ادامه داد: بیش از 60 درصد زندانیان استان یزد محکومین به قاچاق، توزیع و تهیه مواد مخدر در سطح استان یزد هستند.
وی با اشاره به آمار بالای تصادفات درون و برون شهری در استان یزد عنوان کرد: در قانون جدید، قضات نمی‌توانند جزای زندان در تصادفات را به جزای نقدی تبدیل و تغییر دهند.


رئیس کل دادگستری استان یزد جذب 16 قاضی، 60 کارمند اداری و افتتاح 2 دفتر خدمات الکترونیکی قضایی را از جمله اقدامات انجام شده دادگستری استان یزد در سال گذشته عنوان کرد.

 

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار