پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معلم مدارس حمایتی:

درد اصلی ما معلمین حمایتی استخدام است


سعید دهقان نجم‌آبادی گفت: مهم‌ترین دغدغه و درد اصلی ما معلمین حمایتی استخدام است

سعید دهقان نجم‌آبادی یکی از معلمین مدارس حمایتی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، پیرامون مشکلات این دست از معلمان گفت: مهم‌ترین دغدغه و درد اصلی ما معلمین حمایتی استخدام است و با این شرایط آینده شغلی برای خود متصور نیستیم.

وی افزود: قراردادهای معلمین مدارس حمایتی در دو مقطع 6 ماهه یعنی از مهر تا اسفند و یک مقطع سه ماه یعنی فروردین تا خرداد که البته برای ماه خرداد فقط حق بیمه پرداخت می‌شود ضمن اینکه در ایام تعطیلات تابستان هیچ‌گونه دریافتی نداشته و حق بیمه نیز پرداخت نمی‌شود و در ایام عید نیز علی‌رغم پرداخت حق بیمه هیچ‌گونه حقوق و مزایایی نداریم.

دهقان بابیان اینکه متأسفانه آخرین حقوق دریافتی ما تا به امروز حقوق مهرماه بوده است اظهار داشت: ما هیچ‌گونه مزایا اعم از پاداش، سنوات، عیدی و ... نداریم و حتی از حقوق اولیه شغلی نیز محروم هستیم.

وی علت ورودش به عرصه تدریس را ناشی از علاقه به شغل معلمی دانست و ابراز داشت: بنده به‌واسطه اینکه پدرم سال‌ها معلم بوده به این شغل علاقه‌مند شدم و عاشق معلمی هستم اما به دلایلی که عرض کردم درحال حاضر نوبت صبح را در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم و عصرها در مدارس حمایتی تدریس می‌کنم.

این معلم مدارس حمایتی تصریح کرد: واقعاً مسئولان ما می‌توانند خود با این حقوق ناچیز و با این گرانی و تورم در جامعه زندگی کنند؟ آیا من معلم نباید برای تدریس دانش‌آموزانم آرامش داشته باشم و تمرکز را بر آموزش و تربیت آنان استوار کنم؟ در ایام تعطیلات کرونا معلمان هیچ منبع درآمدی نداشتند مثلاً بنده نه از آموزش‌وپرورش و نه از بخش خصوصی حقوقی بابت بیکاری این ایام دریافت نکردم اما نکته قابل‌توجه این است که همین معلمان در بحران اخیر خوش درخشیدند و تمام هم‌وغم خود را برای آموزش دانش‌آموزانشان گذاشتند.

دهقان اضافه کرد: معلمان حمایتی حق اعتراض نیز ندارند و در صورت اعتراض هم می‌گویند می‌توانید نیایید حال سؤال این است که وعده‌های مسئولان در خصوص استخدام کی عملی می‌شود؟

وی در پایان بابیان اینکه وقتی معلم خیالش از بابت آینده شغلی راحت باشد اتفاقات بزرگی در نظام آموزشی کشور خواهد افتاد از مسئولان استان درخواست کرد پیگیر استخدام این دست از معلمان باشند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار