پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری در جمع اصحاب رسانه:

دروغ پراکنی و استفاده از جهل مردم، شگرد رسانه های دنیا/ سبک زندگی امروز و پیش بینی20 سال آینده یزد


امام جمعه یزد گفت: عده ای هم در داخل خودشان را با این رسانه ها مشغول می کنند و همسو با رفتار این رسانه های غربی در کم و زیاد کردن واقعیت انقلاب واکنش نشان می دهند.

به گزارش یزد امـــــــــــــروز، پیش از ظهر امروز آیت الله محمد رضا ناصری در آستانه روز بسیج و رسانه در جمع اصحاب رسانه استان و شورای بسیج رسانه یزد با بیان خاطراتی از امام (ره) در سال 57 عراق اظهارداشت:  امام بسیار مراقب حفظ و عدم انحراف انقلاب بود و همیشه در برابر افرادی که حتی حدس زده می شد می خواهند برای انحراف انقلاب حرفی بزنند یا حرکت انجام دهند ایستادگی می کرد و به صراحت اخطار می داد.

امام جمعه یزد با  اشاره به  مدیریت  بی بدلیل امام (ره) در جهت حفظ نظام افزود: در زمانی که امام(ره) در اواخر سال 48-49  تکلیف انقلاب را روشن کردند و چهارچوب ولایت فقیه را مشخص کردند مدیریت ایشان به گونه ای بود که هم مردم آگاه شوند و هم دنیا و رژیم شاه حساسیت زود هنگام صورت نگیرد.

وی با اشاره به تأکید امام بر اینکه نباید مردم را در جهل گذاشت و باید مردم با واقیعت آشنا شوند ادامه داد: امروزه یکی از شگردهای رسانه های دنیا این است که مردم را در جهل نگه دارند و همانگونه که مشاهده می شود هیچگاه راه صاف و درست را به مخاطبین خود ارائه نمی دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یکی دیگر از ترفندهای رسانه های غربی علیه ایران را دورغ پراکنی عنوان کرد و اذعان داشت: این رسانه ها بر دروغی که می گویند واقف هستند که شاید بعد از انتشار هم این دروغ را الغا کنند اما این اخبار دروغ تأثیر خود را در جوامع خواهد گذاشت که وظیفه رسانه ها است تا با این شگردها مقابله کنند.

آیت الله ناصری افزود: عده ای هم در داخل خودشان را با این رسانه ها مشغول می کنند و همسو با رفتار این رسانه ها در کم و زیاد کردن واقعیت انقلاب واکنش نشان می دهند.

وی اظهار داشت: امروز 30 سال از انقلاب اسلامی گذشته و از همان ابتدا این اشکال وجو داشت که چرا در دنیا رسانه های خود را قوی می کنید؟ و همیشه در پوست خود به سر می بریم! برای رقابت با رسانه های دیگر از مجموعه رسانه ها  و کتب استفاده درست نشد تا اینکه وهابی ها و داعش گوی سبقت را ربودند و امروز اسلام را همانگونه که خود می خواهند نشان می دهند.

امام جمعه یزد با اشاره به بازی نفتی صورت گرفته در منطقه گفت: با اینکه این بازی به ضرر آمریکا و عربستان است اما سعی کردند با حرکت های رسانه ای دنیا را به آشوب بکشند.

وی با بیان اینکه باید در خارج از کشور این جهالت و حرکت های جاهلانه را خنثی و در داخل کشور مردم خود را در راه درایت استوار کنیم.

این یار امام(ره) با تأکید بر اینکه باید در جامعه رشد عقلی و انتخاب بهتر را در تمام ابعاد گفتاری، شنیداری و دیداری بالا برد خاطرنشان کرد: اگر مسئولان فرهنگی بخواهند با معضل هایی چون ماهواره و بد حجابی را بگیرند باید ساختار عقلانی را یک کودک را بالا ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه برخی هم در زمان حضرت علی (ع) و هم امام (ره) همیشه در جهل باقی ماندند تصریح کرد: برخی در داخل حرف ها و حرکت های رسانه ای غرب چون بی بی سی را با حرف رهبری و رئیس جمهور یک جور حساب و فوری قبول می کنند در صورتی که اگر از روی تعقل و عقلانیت با توجه به حرف های امام(ره) و مراجع تجربه نشان داده است که انقلاب اسلامی به غیر از دوستی و خیرخواهی نیست.

آیت الله ناصری ادامه داد: وظیفه رسانه ها است که حقیقت انقلاب و ارزش های انقلاب را روشن کنند وعقلانیت را به ویژه در خصوص معضل های جامعه بالا ببرند.

این مجاهد انقلاب اسلامی با اشاره به تزلزل در خانواده ها گفت: دعوت به خانواده، تربیت فرزند، حفظ بنیان خانواده، مقابله با تک فرزندی و بی فرزندی وظیفه همه اصحاب رسانه، فرهنگیان و روحانیون است وباید این بحران برای مردم تبیین شود که عاقبت تک فرزندی و بی فرزندی بد است.

وی با بیان اینکه اگر شیوه و بحران امروز در بنیان خانواده ادامه پیدا کند 20 سال دیگر در یزد هم که دارالعباده است شاهد کانون خانواده نخواهیم بود ابراز داشت: امروز تا در یزد تا حرف از بنیان خانواده و شادی می شود عده ای به سمت کنسرت و موسیقی می روند در صورتی که اگر در همین اعیاد و میلادیه های ائمه در مساجد برنامه فرهنگی درخوری را ایجاد شود مطمئناً جوانان و مردم جذب می شوند.

آیت الله ناصری با اشاره به منویات رهبر انقلاب در خصوص جمعیت گفت: اگر رسانه ها بر روی همین منویات رهبر معظم انقلاب مانور بدهند و معقوله توکل را  بالا ببرند و برای مردم حضور خدا در زندگی بشکافند و جامعه را متوجه کنند مطمئناً سبک زندگی به سمت طلاق نخواهد رفت.

وی در پایان با بیان دو جمله از امام راحل تصریح کرد: امام در توصیه به افراد جمله های نابی را می گفتند که شاید به ظار یک جمله بود اما ساعت حرف برای گفتن داشت که می فرمودند «بروید باهم بسازید» و «در هر کاری هستی درست کار کن» که می توان ساعت ها در خصوص این جمله فکر کرد و حرف زد.

منبع: یزدرسا

آخرین اخبار آخرین اخبار